11 вересня 2015, 15:29

Правивий комітет ВР рекомендував законопроект щодо вдосконалення механізмів оцінювання суддів

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих положень законодавства з питань судочинства", повідомляє ІНформаційне управління Апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Під час засідання Комітету зазначалося, що метою законопроекту №2358а є удосконалення процедури, етапів та строків первинного кваліфікаційного оцінювання суддів з урахуванням особливостей практичної реалізації положень Закону "Про забезпечення права на справедливий суд" та вирішеним питання перегляду Верховним Судом України рішень Вищого адміністративного суду України щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про забезпечення права на справедливий суд", передбачивши, зокрема:

- збільшення строку проведення первинного кваліфікаційного оцінювання для суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів;

- залучення до участі у колегіях Вищої кваліфікаційної комісії суддів України членів Вищої ради юстиції України (за згодою);

- надання права Вищій кваліфікаційній комісії суддів звертатися із запитами для отримання додаткової інформації щодо змісту суддівського досьє та зупиняти процедуру проведення кваліфікаційного оцінювання судді стосовно якого направлено запит на період отримання відповіді;

- встановлення відповідальності за ненадання інформації, а також за надання завідомо недостовірних відомостей Вищій кваліфікаційній комісії суддів України;

- визначення відмови від проходження кваліфікаційного оцінювання  як підстави для внесення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України подання про звільнення судді з посади у зв’язку із порушенням присяги.

Проектом також пропонується врегулювати питання щодо умов участі у конкурсі на зайняття вакантних посад судді кандидатів, які були рекомендовані Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для призначення на посаду судді вперше, а також кандидатів, які були зараховані до резерву на заміщення вакантних посад судді до дня набрання чинності Законом України "Про судоустрій та статус суддів".

З метою забезпечення права на перегляд Верховним Судом України рішень Вищого адміністративного суду України щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, пропонуються відповідні зміни до Кодексу адміністративного судочинства України.

Як повідомили в секретаріаті Комітету, народні депутати підтримали законопроект, прийняття якого сприятиме забезпеченню проведення якісного, оперативного, об'єктивного та всебічного первинного кваліфікаційного оцінювання суддів, очищенню судової системи від осіб, які не відповідають критеріям професійності та доброчесності, визначить порядок участі кандидатів на посаду судді, які перебувають у резерві, у конкурсі на заміщення вакантних посад.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати