14 квітня 2022, 18:18

Польща надасть експертну допомогу у документуванні злочинів росії проти довкілля України

Урядовий портал

В.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець провів відеодзвінок з Міністром клімату та навколишнього середовища Польщі Анною Мóсквою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє Урядовий портал.

«Впевнена, що наші спільні напрацювання дозволять зібрати та підготувати усі необхідні докази про екоцид окупантів на території України для створення міжнародного трибуналу та притягнення росії до відповідальності», - зазначила Анна Москва.

Міністр висловила повну підтримку Україні та готовність надавати Міндовкіллю допомогу у широкому спектрі довкіллєвих питань.

Польські експерти нададуть Україні підтримку у документуванні, аналізі та визначенні обсягів нанесеної діями російських військ екологічної шкоди. На основі цих документів Україна вимагатиме у міжнародних судах відшкодування збитків, завданих навколишньому середовищу війною.

Міністерства співпрацюватимуть у сферах моніторингу стану довкілля і якості повітря.

Польща і надалі надаватиме Україні адресну технічну та гуманітарну допомогу для національних природних парків та заповідників.

Польща продовжуватиме підтримувати зусилля України з відсторонення представників країн-агресорів – росії та білорусі – з посад у керівних органах міжнародних організацій і конвенцій та виключення росії та білорусі з міжнародних організацій.

Домовились провести консультації щодо допомоги Польщі у евакуації тварин із зоопарків та притулків, які дуже постраждали через дії рашистів в Україні.

Під час зустрічі Руслан Стрілець розповів про ембарго Лісової Опікунської Ради FSС на поставку лісопродукції росії та білорусі у всі цивілізовані країни. Очільник Міндовкілля попросив пані Міністра сприяти у відслідковуванні спроб країн-агресорів обійти санкції на експорт деревини у країни ЄС.

Серед іншого, Руслан Стрілець також повідомив, що наразі Міндовкілля напрацьовує нові методики з обрахування збитків для довкілля від воєнних дій. Такі документи в Україні з'являться вперше.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати