30 квітня 2020, 18:35

Під час карантину держслужбовців добиратимуть за тимчасовою процедурою

Прес-служба НАДС

На період дії карантину та 30 днів після його завершення діятиме тимчасова процедура добору на посади державної служби шляхом укладання строкового контракту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За час кампанії декларування-2020 подано понад 700 тисяч декларацій".

Про це повідомляє прес-служба НАДС.

Зазначається, що така процедура передбачає лише тимчасові призначення, а обрані на посади державні службовці не матимуть автоматичного права залишатися на займаній у такий спосіб посаді після дня відміни карантину.

"Добір і строкове призначення осіб на вакантні посади державної служби мають здійснюватися у виняткових випадках, пов’язаних з гострою необхідністю забезпечення функціонування державного органу на період дії карантину", - зазначив Володимир Купрій, в.о. Голови НАДС.

Так, процедура добору на посади державної служби шляхом укладання строкового контракту відрізняється від звичайного конкурсного відбору: відсутні класичні етапи оцінювання професійних компетентностей кандидатів (лідерство, стратегічне бачення, управління змінами тощо), не проводяться тестування і не виконуються ситуативні завдання.

У той же час збережено елемент співбесіди з претендентом, який хоче обійняти посаду на умовах строкового контракту. Також не знята вимога про проходження претендентом на посаду державної служби у разі необхідності спеціальної перевірки відповідно до законодавства щодо запобігання корупції.

Також зазначається, що контракт триває до дня визначення переможця "класичного" конкурсу на посаду, яку зараз обіймає державний службовець на умовах строкового контракту. Такий конкурс обов’язково має бути оголошений і проведений впродовж двох місяців з дня завершення карантину. Особа, яка працює на умовах контракту, може працювати на цій посаді не більше 4-х місяців з дня відміни карантину.

У будь-якому випадку, державний службовець, який працює на умовах строкового контракту, буде звільнений в обов’язковому порядку після спливання терміну дії контракту. Але він має право взяти участь у "класичному" традиційному конкурсі на зайняття цієї ж посади, коли завершиться дія контракту.

У НАДС нагадали, що 17 квітня 2020 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Саме цим Законом призупинені норми Закону України "Про державну службу" в частині конкурсного добору на посади державної служби. Натомість затверджено Порядок призначення на посади державної служби на період дії карантину (постанова Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 290).

З роз’ясненням щодо тимчасової процедури та застосування положень Порядку можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, Раді пропонують в законі про запобігання корупції змінити визначення членів сім’ї.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати