24 березня 2020, 18:27

ПДФО: до якого бюджету сплачувати самозайнятим особам?

ГУ ДПС у Київській області

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що податковим агентом щодо податку на доходи фізичних осіб є юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, які виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм (пп.14.1.180 ст. 14 Податкового кодексу ). 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Об’єкти оподаткування: ДПС оновила довідник".

Як зазначається, самозайнята особа - це платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності (пп.14.1.226 ст.14 ПКУ).     

Так, підпунктом «а» пп. 168.4.5 ст. 168 ПКУ передбачено, що фізична особа, відповідальна за нарахування та утримання податку, сплачує (перераховує) його до відповідного бюджету: у разі коли така фізична особа є податковим агентом, - за місцем реєстрації у контролюючих органах, а у випадках, передбачених ПКУ, - за місцезнаходженням земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості).

Нагадаємо, від яких штрафних санкцій, що передбаченні законом про ЄСВ, звільняються платники єдиного внеску?

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати