12 квітня 2021, 11:48

Парламентарю не будуть відшкодовуватися витрати у разі невиконання ним обов’язків у ТСК: законопроект

На розгляд Парламенту подано законопроект щодо регулювання діяльності народного депутата у тимчасових слідчих комісій Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як держава планує підтримувати бізнес на період карантину: законопроект"

Причини необхідності прийняття такого акта

Неналежне виконання обов’язків народними депутатами України призводить до неможливості проведення засідань тимчасових слідчих комісій (через відсутність кворуму), недостатності голосів при прийнятті рішень. Враховуючи обмежений строк повноважень тимчасової слідчої комісії (1 рік) щодо проведення розслідування з питань, що становлять суспільний інтерес виникає необхідність оперативного прийняття рішень. Однак, неявка народних депутатів без поважних причин на засідання блокує таку роботу.

Що пропонує законопроект?

Для належного виконання народним депутатом України обов’язків, визначених Законом України «Про статус народного депутата України», проект Закону № 5345 від 07.04.2021 пропонує припиняти йому відшкодування витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі, якщо такий народний депутат України протягом місяця упродовж чергової сесії Верховної Ради України без поважних причин не брав особисту участь у більш, ніж половині засідань тимчасової слідчої комісії, до складу якої він входить.

У разі пропуску без поважних причин членом слідчої комісії трьох підряд засідань слідчої комісії, вважається, що такий народний депутат України добровільно вийшов із складу відповідної слідчої комісії.

Крім цього, проектом закону передбачається, що відкриті засідання слідчої комісії транслюються онлайн.

У Верховній Раді України також зареєстровано законопроект № 5335 від 05.04.2021, яким пропонується передбачити можливість продовження терміну діяльності тимчасових спеціальних та тимчасових слідчих комісій Верховної Ради України. Адже, закон не враховує випадки, коли тимчасова спеціальна або тимчасова слідча комісія в силу дії об’єктивних обставин не має можливості виконати покладені на неї Верховною Радою завдання та надати відповідний звіт, лише за наслідками розгляду якого може бути прийняте рішення про продовження її роботи. Наслідком такої ситуації може стати невиконання тимчасовою спеціальною чи тимчасовою слідчою комісією своїх повноважень та завдань.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати