23 червня 2021, 9:12

Обурливе судження ЄС про «польські табори»

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

«Це черговий скандал» – цими словами депутатка польської політичної партії  «Право і справедливість» Анна Квенцень дала оцінку нещодавньому вироку Європейського суду (CJEU) щодо «польських таборів».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У США порушено 30 справ за фактами аварій автомобілів Tesla"

CJEU ухвалив, що колишній в’язень Освенцима не може домагатися справедливості в польському суді за вираз «польські табори».

Рішення Європейського суду стосується справи 2017 року. Саме тоді радіостанція B5 і регіональний портал новин Mittelbayerische (баварські ЗМІ) використовували на своїх сайтах термін «польський табір» для позначення німецького табору смерті в Треблінці.

Станіслав Залевський, колишній в’язень Освенцима, а нині президент Польської асоціації колишніх політичних в’язнів нацистських в’язниць і концентраційних таборів,– вирішив відреагувати. Людину образило таке формулювання, яке було свідомо помилковим і не відповідало історичній правді. Від його імені юристи асоціації Patria Nostra зажадали вибачень і виплати 50 000 злотих для асоціації.

Адвокати з Німеччини поставили під сумнів право польського суду виносити рішення по цій справі. Вони вказали, що суд повинен проходити в судовій системі Німеччини. Справу було передано в CJEU.

«Черговий скандал»

«Для мене це скандальний вирок. Це показує, що в ЄС є громадяни як кращих, так і гірших категорій. На жаль, справедливості не буває», – каже Анна Квенцень в інтерв’ю TVP Info. Як додає політик, робляться спроби проводити «політику залякування» щодо польських громадян. «Це ставить поляків у другий ряд», – вважає вона. –Сьогодні невелика купка польських громадян, які вже є літніми людьми, позбавлені можливості відстоювати свої права у своїй країні. Очевидно, що CJEU діє в інтересах багатої Німеччини і проводить дискримінаційну політику щодо більш бідних країн. Це судження ставить під загрозу цей інститут», – підкреслює політик.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати