03 жовтня 2023, 16:29

НПУ звернулася до ДП ІСС щодо врегулювання реєстрації Е-кабінету нотаріуса в ЄСІТС

Нотаріальна палата України

Нотаріальна палата України звернулася до ДП "Інформаційні судові системи" з клопотанням привести у відповідність до вимог законодавства реєстрацію електронного кабінету нотаріуса у підсистемі "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Про це повідомили у НПУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Швеція готова надавати торгові та інвестиційні гарантії компаніям, які співпрацюють з Україною: деталі".

Законом України від 29.06.2023 № 3200-IX встановлено, що нотаріуси в обов’язковому порядку реєструють свої електронні кабінети в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами. Положення щодо Е-кабінету вводяться в дію через 90 днів із дня опублікування цього Закону, а саме 18 жовтня 2023 року.

У НПУ вказали, що на сьогодні функціонал передбачає можливість реєстрації Е-кабінету тільки як юридична особа або як фізична особа. Для фізичної особи передбачено два статуси – ФОП та адвокат.

Як зазначається, нотаріус при реєстрації Е-кабінету не має можливості обрати відповідний статус. У НПУ сподіваються на розв'язання вказаного питання та готова до співпраці.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати