28 березня 2023, 14:56

НПУ: Діють зміни в документах, за якими стягнення заборгованості провадиться на підставі виконавчих написів

НПУ

24 березня набрала чинності постанова КМУ від 21 березня 2023 року № 250 "Про внесення змін до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів". Вказаний Перелік документів затверджений постановою КМУ від 29 червня 1999 року № 1172. Про це повідомили в НПУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За час дії воєнного стану в межах програми "Доступні кредити 5-7-9%" видано 23 999 пільгових кредитів".

Так, зміни внесено до розділу "Стягнення заборгованості з виплати дивідендів", назву якого змінено на "Стягнення заборгованості з виплати дивідендів у разі їх виплати через депозитарну систему України".

Зокрема, з пункту 13 Переліку № 1172 виключено підпункти "ґ", "е", "є" та примітку. Так, для одержання виконавчого напису з 24 березня 2023 року не подаються:

ґ) документ, що підтверджує факт неперерахування дивідендів Центральному депозитарію цінних паперів на рахунок, відкритий у Розрахунковому центрі з обслуговування договорів на фінансових ринках (з урахування примітки даний документ не подавався після  набрання чинності Законом України від 7 квітня 2015 року № 289-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів" – 01 травня 2016 року);

е) засвідчена стягувачем копія письмової вимоги про усунення порушення, що спричинило невиплату дивідендів, яка була надіслана боржнику;

є) оригінали розрахункового документа про надання послуг поштового зв’язку та опису вкладення, що підтверджують надіслання боржнику письмової вимоги про усунення порушення, що спричинило невиплату дивідендів.

Як зазначається, підпункт "д" п. 13 Переліку №1172 викладено в новій редакції, відповідно до якої подається документ, виданий депозитарною установою, що підтверджує факт неперерахування дивідендів через депозитарну систему України (попередня редакція передбачала можливість альтернативної подачі виписки з іншого рахунка про ненадходження коштів в установлений строк).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати