21 жовтня 2020, 17:00

НАЗК затвердило нову методологію проведення антикорупційної експертизи

Прес-служба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) затвердило нову методологію антикорупційної експертизи проєктів нормативно-правових актів (НПА). Вона допоможе ефективніше виявляти й усувати корупціогенні фактори в НПА.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Логічний і арифметичний контроль декларацій: як НАЗК планує його проводити"

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

В оновленій методології антикорупційної експертизи НАЗК визначило:

  • типові критерії та способи оцінки корупціогенних факторів;
  • способи виявлення та усунення цих факторів у проєктах нормативно-правових актів, що вносяться на розгляд Кабінету Міністрів або Верховної Ради.

«Корупціогенні фактори, які можуть бути закріплені в законодавстві, дуже складно викорінити. Щоби зменшити кількість таких факторів, ми проводимо антикорупційну експертизу проєктів законів, постанов, — пояснює Голова НАЗК Олександр Новіков. — Тривалий час НАЗК не приділяло належної уваги антикорупційній експертизі. Однак зараз завдяки професійній команді та новій методології ми забезпечуємо підготовку якісних висновків за результатами експертизи. Як наслідок — законодавство, що не міститиме корупційних норм, економитиме кошти державі».

Крім того, оновлена методологія містить чек-лист і перелік типових корупціогенних факторів та рекомендацій щодо їх усунення, що робить процес експертизи більш швидким та ефективним.

Нагадаємо, Керівник департаменту кіберполіції позивається до НАЗК.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати