21 листопада 2020, 10:22

НАЗК уперше внесло приписи щодо порушення права на конфіденційність викривачів

Прес-служба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції уперше внесло приписи керівникам установ про порушення права на конфіденційність викривачів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК відмовило РСУ надати інформацію про кількість перевірок декларацій суддів".

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Зазначається, що працівники обласної державної адміністрації та районної ради розголосили інформацію про викривачів особам, про корупційні дії яких йшлося в повідомленнях цих викривачів. Оскільки розголошення такої інформації є порушенням Закону України "Про запобігання корупції", НАЗК внесло керівникам вказаних органів приписи, у яких вимагало провести службові розслідування та з’ясувати причини й умови, що сприяли порушенню посадовцями права викривачів на конфіденційність.

"Забезпечення конфіденційності є важливою гарантією захисту викривачів, — зазначив голова НАЗК Олександр Новіков, — уперше за час свого існування НАЗК внесло приписи про порушення прав викривачів на конфіденційність та сподіваємось на їхнє неухильне виконання".

У НАЗК нагадали, що ухвалений Верховною Радою України в першому читанні законопроєкт № 3450 передбачає створення єдиного порталу для приймання повідомлень від викривачів корупції. Портал забезпечить високі стандарти захисту інформації, отриманої від викривачів, чим гарантуватиме їх конфіденційність та анонімність, зменшить ризики несанкціонованого доступу до їхніх повідомлень.

Нагадаємо, НАЗК попередило про загрозу монополії на ринку тютюну України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати