08 липня 2020, 9:00

Найбільший франчайзі Pizza Hut у США збанкрутував

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Пандемія і жорстка конкуренція з коронавірусом вразили найбільшого франчайзі Pizza Hut в США. NPC International оголосила про банкрутство. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Хоча може здатися, що зрослий попит на їжу на винос в період пандемії може бути замінений стаціонарними продажами для багатьох ресторанів, це не завжди так. NPC International, один з найбільших франчайзі мережі Pizza Hut в США, оголосив про банкрутство, однак проблеми були пов'язані не тільки з коронавірусом, а і з сильним тиском із боку конкурентів і, перш за все, - Domino's Pizza Inc. і Papa John's International Inc. Водночас NPC і Pizza Hut зіткнулися зі зростаючими витратами на робочу силу і їжу.

Портфель компанії включав 1227 ресторанів Pizza Hut і 393 магазина Wendy's в США - приміщення, де зайнято близько 35 000 людей в 30 штатах. Це означає, що якби їх звільнили, вони б попоівнили рекордну кількість безробітних в США.

Як зазначає Bloomberg, у NPC є 903 млн дол. боргу. Майже 90% кредиторів вже домовилися про його реструктуризацію. Згідно з планом, компанія хоче скоротити свій борг, що означає не повний крах, а тільки вступ в процес реструктуризації. В рамках контракту з кредиторами, NPC в найближчі дні  почне продаж ресторанів Wendy's. Водночас компанія повинна до 24 липня домовитися з деякими кредиторами і самою Pizza Hut про реструктуризацію NPC. Якщо цього не відбудеться, компанія буде змушена також продавати необмежену кількість ресторанів Pizza Hut. Як зазначається, проблеми NPC International не зачіпають інших франчайзі цієї мережі, яких досить багато. Це також стосується інших країн, таких як Польща і Україна, де AmRest залишається власником бренду Pizza Hut.

Джерело

Największy franczyzobiorca Pizzy Hut w USA bankrutuje

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати