06 липня 2015, 13:02

Нацрада вперше зможе штрафувати телеканали та подавати до суду

Укрінформ

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення вперше одержить реальний механізм впливу на телерадіокомпанії - можливість стягувати штрафи. Із набранням чинності відповідним розпорядженням уряду Нацрада зможе нарешті повністю дотримуватися процедури покарання - і після винесення попередження, а потім - стягнення штрафу, подавати до суду з метою позбавити порушника ліцензії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів голова Нацради Юрій Артеменко.

"Нарешті Національна рада зможе застосовувати штрафи. Кажу "нарешті", оскільки вже більше десяти років ми маємо закон про телебачення, і в ньому передбачено, що Нацрада має право застосовувати штрафи, встановлювати їхній розмір, погоджувати це в Кабміні. Та чомусь протягом усіх цих десяти років ні Нацрада, ні Кабмін не вносили положення про штраф... Ми запропонували чисті, прозорі правила. Три категорії: за дрібне порушення - 5%, за середнє - 10% і за велике - 15% від вартості ліцензії", - сказав Юрій Артеменко.

Він додав, що суд вимагає дотримання процедури - спочатку треба зафіксувати порушення, потім винести попередження, а потім накласти штраф. І тільки після цього в разі чергового порушення Нацрада може подавати на телерадіокомпанію до суду.

Артеменко також уточнив, що запропоновані Нацрадою штрафи Кабмін погодив на термін до двох місяців і рекомендував в подальшому їх підвищити.

"Кабмін погодив нам ці розміри на два місяці. Але сказав, що треба ці штрафи робити більшими. Це була позиція Прем'єр-міністра", - сказав голова Нацради.

За словами Артеменка, Яценюк вважає, що, зокрема, для таких телеканалів, як "Інтер" чи "1+1", порушення третьої категорії - 15% від вартості ліцензії - замалі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати