18 березня 2020, 9:43

Набув чинності закон про повну загальну середню освіту

Закон "Про повну загальну середню освіту" набув чинності сьогодні, 18 березня. Документ вчора був опублікований у виданні "Голос України".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент підписав закон про повну загальну середню освіту".

Він набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування. Разом з тим ряд положень вступлять у дію пізніше:

  • абзац другий частини другої статті 12 набирає чинності з 1 вересня 2024 року;
  • абзац перший частини четвертої статті 18 набирає чинності з 1 січня 2021 року;
  • частина сьома статті 24 набирає чинності з 1 січня 2021 року;
  • абзац восьмий частини першої статті 32, абзаци п'ятий і шостий частини першої статті 35, які набирають чинності з 1 вересня 2024 року;
  • абзац другий частини шостої статті 49, який набирає чинності з 1 січня 2020 року.

Необхідність прийняття закону обумовлюється потребою у нормативному забезпеченні реформування системи загальної середньої освіти, розпочатого після прийняття закону України про освіту в 2017 році. 

Зокрема, закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів і передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.

Документ надає вчителям реальну автономію у створенні програм, розробці систем оцінки, відкриває широкі можливості для підвищення кваліфікації та зростання їх зарплати.

Закон також встановлює нові підходи до призначення директорів шкіл, надає більше можливостей для посилення шкіл педагогами і вводить педагогічну інтернатуру для молодих вчителів.

Нагадаємо, МОН оновило Правила прийому до закладів профосвіти: що зміниться для вступників?

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати