14 грудня 2022, 16:44

На Херсонщині мобільна група зафіксувала факти сексуального насильства з боку російських окупантів

Пресслужба Офісу Генерального прокурора

У Херсонські області було зафіксовано 64 випадки сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК). Це більше, ніж в інших деокупованих областях України. Про це повідомила пресслужба Офісу Генерального прокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Прокурори встановили 154 факти сексуального насильства з боку військовослужбовців рф".

Наразі з’ясуванням цих фактів на Херсонщині займається спеціальна мобільна група, яка вже двічі відвідала регіон. У складі групи – прокурори, поліцейські, психологи та експерти Global Rights Compliance, які 7-11 грудня відвідували звільнені населені пункти та документували випадки злочинів із боку російських військових. Попередній виїзд відбувся у жовтні.

"Ми безпосередньо спілкуємось з людьми. Розповідаємо, що саме відноситься до СНПК і чому важливо такі випадки не замовчувати. Пояснюємо, яку допомогу постраждалі можуть отримати, як їхні персональні дані будуть захищені. На жаль, випадки сексуального насильства під час окупації – непоодинокі", – розповів прокурор профільного управління Офісу Генпрокурора Олександр Клещенко.

Як зазначається, серед найбільш поширених фактів СНПК – примусове оголення, зґвалтування, катування електрострумом геніталій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати