20 жовтня 2023, 16:40

МОЗ: Україна підтвердила намір долучитися до Коаліції шкільного харчування

Пресслужба МОЗ України

Представники України взяли участь у дводенному Першому глобальному саміті Коаліції шкільного харчування. Вони презентували делегатам із понад 90 країн успіхи реформи системи харчування в закладах освіти в Україні, повідомила пресслужба МОЗ України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Строк дії е-рецепта збільшився з 30 до 90 днів".

Водночас на полях саміту були проведені переговори з представниками міжнародних організацій та урядів інших країн, які впроваджують національні реформи шкільного харчування. Наступним кроком для України стане членство в Коаліції.

"Україна поділяє філософію і цінності, які об'єднали багатьох партнерів та уряди понад 90 країн навколо однієї мети: покращення якості та зміцнення системи шкільного харчування. Навіть в умовах повномасштабної війни ми працюємо над посиленням системи контролю якості, модернізацією інфраструктури, підготовки технологічних карт страв. Ці кроки дають змогу формувати культуру здорового харчування, починаючи з кожної окремої громади, адже реформа шкільного харчування – це насамперед питання здоров’я наших дітей та майбутнього здоров’я цілої нації. Україна має досвід реформування шкільного харчування в умовах надзвичайної ситуації та роботи на прифронтових територіях і готова поділитися ним з учасниками Коаліції. Тому участь у саміті для представників міжурядової делегації від України – це можливість обмінятися досвідом і мобілізувати нові ресурси та можливості під час наступних етапів реформування системи шкільного харчування", – сказав заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Як зазначається, в Україні затверджені нові нормативи та регламенти, змінений Порядок організації харчування в закладах освіти й дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Крім цього, розроблені три технологічні моделі організації харчування в закладах освіти. Кожна школа обирає зручну для себе модель, яка допоможе забезпечити всім дітям рівний доступ до якісної їжі.

Серед іншого, участь України в Коаліції та налагодження контактів із міжнародною спільнотою, вказали в МОЗ, сприятиме залученню Україною фінансової підтримки для основних напрямів реформи: забезпечення безоплатним харчуванням ширших категорій дітей, пришвидшення модернізації інфраструктури кухонь та їдалень шкіл і дошкільних навчальних закладів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати