07 вересня 2020, 14:14

Міжнародні резерви України у серпні перевищили $29 млрд

Прес-служба НБУ

Станом на 01 вересня 2020 року міжнародні резерви України становили 29 048,7 млн дол. США (в еквіваленті) за попередніми даними. У серпні вони збільшилися на 1%, насамперед - завдяки сприятливій ситуації на валютному ринку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ планує спростити ведення касових операцій у національній валюті".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що загалом динаміку резервів упродовж серпня визначали такі чинники:

- по-перше, операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. У серпні пропозиція валюти перевищувала попит і Національний банк міг поповнювати міжнародні резерви. Загалом у серпні НБУ купив 460,5 млн дол. США. Інтервенції з продажу валюти у минулому місяці не проводилися;

- по-друге, операції уряду з управління державним боргом. Валютні надходження на користь уряду впродовж серпня становили 250,5 млн дол. США від продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих у валюті. Водночас на обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було спрямовано 645,2 млн дол. США (в еквіваленті). З цієї суми 496,5 млн дол. США сплачено за ОВДП, номінованими у валюті, решта - за зобов’язаннями перед іноземними кредиторами. Крім цього, в серпні уряд та Національний банк виплатили 204,5 млн дол. США (в еквіваленті) на користь Міжнародного валютного фонду;

- по-третє, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 385 млн дол. США (в еквіваленті).

Зокрема, поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,8 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.

Уточнені дані можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, НБУ переглянув розмір коригуючих коефіцієнтів для ОВДП.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати