25 січня 2021, 17:44

Міжнародне онлайн-обговорення: робота адвокатів в Криму та Росії. Хто захистить захисників?

АПУ

Професійна діяльність адвокатів в Росії й на території окупованого Криму пов'язана з серйозними ризиками. Юристи піддаються тиску, залякуванню та погрозам у зв'язку зі своєю професійною діяльністю. І особливо, коли залучені до чутливих політичних справ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ці ризики проявляються в різних формах: незаконні арешти, позбавлення статусу адвоката, позови про наклеп, переслідування в Інтернеті та інші форми тиску. Міжнародні правові стандарти та національні норми встановлюють відповідні гарантії для представників юридичної професії, однак на практиці вони не завжди забезпечують необхідний захист.

АПУ_вебінар

Цього місяця, коли ми відзначаємо Міжнародний день юриста, важливо підкреслити роль юристів, що працюють в небезпечних умовах в інших країнах і регіонах.

27 січня о 16:00 відбудеться онлайн-дискусія між представниками професійної юридичної спільноти. Учасники обговорять, як міжнародні стандарти та національне законодавство можуть забезпечити необхідний захист юристам-практикам.

АПУ запрошує приєднатися до заходу, заповнивши реєстраційну форму учасника за посиланням.

Дискусія відбудеться в онлайн-форматі 27 січня 2021 року о 16:00 за київським часом.

Трансляцію і синхронний переклад забезпечує Український кризовий медіацентр.

Спікери:

Людмила Ульяшина, докторка наук, доцентка. Керівниця комітету програми «Міжнародне право і право ЄС» в Європейському гуманітарному університеті (Вільнюс).

Стівен Таунлі, директор з правових питань ініціативи TrialWatch Фонду Клуні.

Ліля Гемеджі, адвокатка. Представляє інтереси цілого ряду людей, проти яких були сфабриковані кримінальні справи за релігійними мотивами..

В'ячеслав Романов, юрист. З 2012 року займається експертизою в області інформаційної відкритості органів державної влади та місцевого самоврядування, співпрацює з правозахисною організацією «Команда 29», «Празьким клубом» - неформальним об'єднанням російських адвокатів, спрямованого на захист і зміцнення незалежності адвокатури.

Модераторка обговорення — Наталія Гуменюк, українська письменниця, режисерка-документалістка і журналістка, що спеціалізується на висвітленні конфліктів.

Організатори: Центр громадянських свобод (Україна), Московська Гельсінська група (Росія), Lawyers for Lawyers (Нідерланди), American Bar Association's Rule of Law Initiative (США), Асоціація правників України.

З питань акредитації ЗМІ, звертайтеся, будь-ласка, до представниці Секретаріату АПУ за номером телефону (067) 158-46-46. Контактна особа — Юлія Гончаренко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати