28 травня 2015, 18:29

Мін'юст розпочинає кваліфікаційні перевірки керівництва районних органів юстиції

Прес-служба Міністерства юстиції України

Міністерство юстиції України у червні розпочинає другий етап реалізації стратегії нової кадрової політики, в ході якого кваліфікаційне тестування пройде весь керівний склад районних управлінь юстиції. Про це сьогодні в ході прес-конференції в Кабінеті Міністрів повідомила перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, повідомляє прес-служба міністерства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«У нас є 700 районних управлінь юстиції. Протягом літа ми маємо провести близько 1400 співбесід з тими, хто працює в органах юстиції на місцях. Після цього ми знову оголосимо конкурс на посади, які звільняться через те, що хтось із районних керівників не зможе пройти відбір», - зазначила перший заступник міністра юстиції.

Вона також повідомила про завершення 1-го етапу реалізації нової кадрової політики, в ході якої тестування на профпридатність пройшли 85 керівників та заступників керівників органів юстиції обласного рівня.

«Анонімне електронне тестування було проведене міжнародною аудиторською компанією Ernst&Young, тож жодна людина не могла вплинути на їх результат. Метою тесту була перевірка професійних навичок, лідерських якостей, а також спроможність керувати персоналом. Із 85 протестованих 47 залишили свої посади», - повідомила Наталія Севостьянова.

За її словами, на звільнені 47 посад було оголошено відкритий конкурс, взяти участь в якому могли усі, хто має юридичну освіту та стаж роботи в юридичній сфері не менше 5 років. Жодних інших умов, як то необхідність мати стаж держслужбовця, не було.

«Завдяки цьому 332 кандидати пройшли перший етап тестування і були допущені до співбесід з Кадровою комісією Мін′юсту. З них 33 було визнано переможцями. При цьому 12 переможців ніколи раніше не працювали на держслужбі», - зауважила Наталія Севостьянова.

Заступник міністра юстиції Гія Гецадзе звернув особливу увагу на те, що вперше в історії Мін′юсту керівників обласних управлінь призначав не особисто міністр юстиції, а було проведено чесний, повністю відкритий і прозорий відбір.

«Хорошим показником є те, що 30% призначених керівників раніше ніколи не працювали в державних органах – це нотаріуси, адвокати та представники інших юридичних професій», - наголосив він.

Заступник міністра юстиції також висловив переконання, що взяти участь у конкурсі на заміщення посад на районному рівні зголоситься набагато більше професіоналів.

«Коли ми проводили відбір на обласному рівні, багато хто не захотів подавати документи через недовіру. Тепер, коли всі побачили справді відкритий конкурс і можливість чесно потрапити на роботу до системи Мін′юсту, слід очікувати збільшення тих, хто подасть документи», - зазначив Гія Гецадзе.

Литовський експерт Гінтерас Сведас, який нині проводить функціональний аналіз Міністерства юстиції, у свою чергу зазначив, що Мін′юст обрав правильну стратегію проведення реформ, яка стосується не лише зміни кадрового складу системи юстиції, а й тих галузей, які мають безпосередній вплив на звичайних українців.

«Міністерство юстиції обрало правильну стратегію реформування, оскільки взялося за реформи, які впливають на життя простого громадянина. Передовсім, йдеться про реформу реєстраційної служби та системи виконання судових рішень», - зауважив Гінтерас Сведас.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати