28 серпня 2015, 17:09

Мінрегіон ініціює передачу місцевій владі повноважень розпоряджатися землею в межах територіальних громад

Інтерфакс-Україна

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства (Мінрегіон) у рамках децентралізації у будівельній галузі розробило законопроект про передачу органам місцевого самоврядування повноважень щодо розпорядження землею у межах територіальних громад разом з населеними пунктами, повідомив віце-прем'єр-міністр - глава Мінрегіону Геннадій Зубко.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


"Територіальні громади, які мають можливість будувати, повинні розпоряджатися своєю землею, тому нами підготовлений законопроект про передачу (повноважень - ред.) розпорядження земельними ресурсами, які не лише дадуть можливість розпоряджатися землею в населених пунктах, а й дадуть змогу розпоряджатися землею у межах територіальної общини", - сказав він під час засідання Кабінету Міністрів у Києві в п'ятницю, повідомляє Інтерфакс-Україна.

При цьому Г. Зубко наголосив, що передача органам місцевого самоврядування повноважень розпоряджатися землею, а також забезпечення доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру разом з іншими ініціативами в частині децентралізації у будівельній галузі дозволять місцевій владі формувати і впливати на інвестиційну політику регіону.

Як повідомлялося, наприкінці липня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав місцеву владу активніше використовувати нові повноваження і ресурси, які вони отримують під час децентралізації влади і фінансів. Він зазначав, що низка повноважень і ресурсів, які центральна влада передала на місця, використовується далеко не на повну силу. Як приклад він навів ситуацію з розміром додаткових доходів місцевої влади від розпорядження землею - загалом у країні вони зросли всього на 14,5 млн грн. "Ну, це сміхотворна сума. Це у рамках Оболонського району мали би зрости доходи на 14,5 млн грн, а не всієї країни", - додав А.Яценюк.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати