Міністр юстиції України Павло Петренко та заступник Міністра Гія Гецадзе відвідали Полтавську область. Робоча поїздка на Полтавщину розпочалася із незапланованої інспекції місцевих центрів надання адміністративних послуг, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
«Ми спільно з моїм заступником Гією Гецадзе приїхали на годину раніше і без попередження вирішили відвідати Центри надання адмінпослуг, щоб поговорити з людьми та дізнатися, яка реальна ситуація у сфері надання послуг під час реєстрації бізнесу й нерухомості», - зазначив очільник Мінюсту.
За словами Міністра юстиції, проблеми з якістю обслуговування та чергами в ЦНАПах все ще мають місце.
«Ми з колегами роздали листівки про новації, які спрощують ситуацію в найбільш проблемному напрямку – реєстрації бізнесу - про он-лайн послуги Мінюсту. Оскільки вже сьогодні через Інтернет всього за 20-30 секунд можна отримати будь-яку виписку, витяг та довідку, які наші підприємці отримують штурмом через черги в реєстраційних службах», - зауважив Павло Петренко.
Він повідомив, що Мінюст планує й надалі запроваджувати електронні сервіси для громадян.
«Українцям більше не доведеться зайвий раз спілкуватися з чиновниками. Запуск такої системи при наданні довідок вже продемонстрував дуже хороші результати – станом на сьогодні близько 20% українців уже отримують ці послуги он-лайн», - наголосив Міністр.
Під час поїздки очільник Мінюсту проінспектував роботу державної виконавчої служби ГТУЮ в Полтавській області та реєстраційної служби Полтавського міськуправління юстиції, поспілкувався з представниками нотаріальної спільноти та зі студентами-правниками.
Крім того, Павло Петренко взяв участь у засіданні круглого столу та тему «Стан реалізації реформ, впроваджених Міністерством юстиції України, які спрямовані на надання адміністративних послуг».
За словами Міністра, однією з ключових реформ в системі юстиції є передача повноважень із надання адміністративних послуг місцевим органам влади.
«Представники місцевих органів влади мають більшу мотивацію надавати послуги у сфері юстиції, адже вони ближче до людей. Наша ініціатива полягає у тому, щоб передати ці функції місцевим органам влади. Разом з повноваженням місцева влада отримає додаткові кошти у вигляді адміністративного збору, який минулого року становив 0,5 млрд грн.», - зазначив Міністр юстиції.
Завдяки реформі ці кошти потраплятимуть до місцевих бюджетів і будуть витрачатися на благо місцевої громади: щоб підняти зарплату адміністраторам, щоб зробити гарний центр надання адмінпослуг, щоб відремонтувати дорогу чи дитячий садочок.
Разом з тим, додав Павло Петренко, буде запроваджено принцип демонополізації у сфері надання адмінпослуг. Адже коли послугу надає виключно держава, ця послуга рідко коли буває якісною, а її отримання часто пов’язане з корупційними проявами.
«Ми прийняли рішення передати повноваження щодо реєстрації бізнесу та нерухомості не лише місцевим органам влади, а й нотаріусам та акредитованим банкам. У людини буде вибір, де саме за однаковим стандартом і за однакові кошти отримати якісну послугу», - сказав очільник Мінюсту.
Крім того, він звернув увагу на ще одну новацію, яка пов’язана із запровадженням принципу екстериторіальності: громадянин зможе отримати послугу в будь-якому місці України, незалежно від місця реєстрації.