18 серпня 2021, 16:46

Мінфін представляє інтерактивний «дашборд» про бюджетні видатки на загальну середню освіту

Пресслужба Мінфіну

Міністерство фінансів України підготувало оновлений інтерактивний аналітичний інструмент («дашборд») про бюджетні видатки на загальну середню освіту у 2020 році.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Система Prozorro удосконалила процедуру закупівель"

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну. 

Усього проаналізовано інформацію щодо 13,5 тисяч закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності. У цих закладах у 2020 році 347 тисяч учителів навчали 4 млн учнів. Загальні видатки цих закладів становили 98,4 млрд гривень. Ця сума включає як кошти освітньої субвенції на зарплати вчителів, так і кошти місцевих бюджетів на утримання закладів. Середні витрати по країні на підготовку одного учня у 2020 році становили 24,7 тис. гривень.

«Аналіз показав, що в сільській місцевості середні видатки на одного учня становлять 35 тис. грн / рік, що майже у півтора раза більше ніж у середньому по містах – 20,5 тис. гривень. Середні результати ЗНО випускників шкіл у сільській місцевості нижчі за результати випускників міських шкіл. Це свідчить про нижчу якість надання середньої освіти у сільській місцевості за більших витрат. Тому Мінфін звертає увагу засновників комунальних закладів загальної середньої освіти на необхідність ефективно спрямовувати наявний фінансовий ресурс із метою підвищення якості освіти», – наголосив заступник Міністра фінансів України Роман Єрмоличев.

Серед областей найбільші середні видатки на одного учня у Луганській області – 30,2 тис. грн / рік. На другому місці – місто Київ, 27,3 тис. грн / рік. На третьому місці – Тернопільська область – 27,2 тис. грн / рік. Найменші середні видатки на учня були у Харківській (21,1 тис. грн), Донецькій (21,4 тис. грн) та Херсонській (21,5 тис. грн) областях.

В аналізі використано інформацію про денні заклади загальної середньої освіти (ЗЗСО) комунальної форми власності за 2020 рік. Дані щодо фінансових показників діяльності ЗЗСО, а також дані щодо кадрового забезпечення шкіл зібрало Міністерство фінансів України з усіх областей та м. Києва (крім територій проведення ООС та тимчасово окупованих територій). Дані про кількісні показники (кількість учнів та класів, чисельність учителів тощо) отримано з Державної інформаційної системи освіти (ДІСО), що адмініструється Державною науковою установою «Інститут освітньої аналітики» Міністерства освіти і науки України. Дані щодо опорних ЗЗСО включають дані по філіях цих закладів. До аналізу не включено інформації про заклади, діяльність яких призупинено, або їх ліквідовано протягом 2020 року, навіть якщо на їх утримання витрачались бюджетні кошти, наприклад, на охорону приміщень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати