23 березня 2024, 13:48

Мінекономіки представило проєкт НПЕК Єврокомісії

Пресслужба Мінекономіки

Міністерство економіки України презентувало Європейській комісії проєкт Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) під час високорівневого заходу "Енергетичне та кліматичне управління в Україні – на шляху до зеленої відбудови", організованого за підтримки Енергетичного Співтовариства. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Захист персональних даних: роз’яснення для суб'єктів владних повноважень".

Подія відбулась 21 березня у Брюсселі. Так, перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко привітала учасників заходу і подякувала за можливість обговорити проєкт НПЕК. Вона зазначила, що документ містить основні цілі, яких Україна хоче досягти у сферах енергетики та клімату до 2030 року. 

"Ці цілі досить амбіційні, враховуючи, що наша країна перебуває у стані війни, яку розпочала росія. Для їхнього досягнення нам потрібна ваша підтримка та багато ресурсів не лише для покриття збитків, спричинених рф, але й для перелаштування нашої економіки під «зелене зростання", – сказала Юлія Свириденко.

Вона повідомила учасників зустрічі, що проєкт НПЕК був розроблений у рекордно короткий термін – лише за 7 місяців. Більшість країн створювали свої плани протягом 1,5-2 років.

"Документ вже обговорюється публічно. Ми плануємо затвердити НПЕК на початку червня і презентувати його на Міжнародній конференції з питань відновлення України в Берліні. А також плануємо представити конкретні проєкти, які допоможуть досягти встановлених цілей Плану. Ми очікуємо не лише обговорень щодо них, але й конкретних угод щодо подальшого шляху", – вказала міністр.

Єврокомісар із питань енергетики Кадрі Сімсон підкреслила під час заходу, що Україна працює над тим, аби відновити свою економіку та інфраструктуру відповідно до цілей Зеленого курсу, а в майбутньому наша країна має великі перспективи стати хабом зеленої енергії. 

Вона також наголосила на важливості приведення моделі управління енергетикою та кліматом в Україні до моделі ЄС: "Український НПЕК окреслює енергетичне майбутнє країни. Це інструмент планування для "зеленої" відбудови економіки. Мені приємно бачити величезну роботу, яка була проведена над проєктом НПЕК. До цього документу було докладено вражаючі зусилля, і я хочу щиро привітати українську команду розробників Плану. Ви чітко заявили про зобов’язання України відновити свою економіку та інфраструктуру. Те, що ми маємо – це надійний план "зеленого зростання". І я з нетерпінням чекаю на фінальну версію НПЕК".

Ознайомитися з проєктом НПЕК можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати