Міністерство економіки України оновило статус критично важливих підприємств для перших семи підприємств за новими критеріями.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "На базі IP офісу вперше реалізували успішний кейс медіації: що відомо"
Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
"Перші сім підприємств успішно пройшли процедуру оновлення критичності за новими критеріями. Це компанії зі сфери виробництва скляних виробів, меблів, текстилю, керамічної плитки та інших сфер. Компанії отримали можливість бронювати працівників на строк до 12 місяців. Ті, хто критичність не оновив, теж можуть бронювати працівників. Діятиме таке бронювання до 28 лютого 2025 року, це крайній термін для оновлення критичності. Загалом, за перші два дні відновлення бронювання через Дію, компанії подали 3500 заяв на бронювання 26,7 тисячі працівників", — зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Підприємства, які ще не оновили, але ще мають діючий статус критично важливих, можуть забронювати працівників до 28 лютого 2025 року. Після оновлення критичності за новими обов’язковими критеріями, вони зможуть бронювати працівників на довший строк — до 12 місяців.
Для отримання статусу критично важливого приватні підприємства повинні відповідати двом обов’язковим критеріям:
- Рівень зарплати. Середня заробітна плата має бути не менше 20000 грн за звітний період
- Відсутність заборгованостей. Підприємство не повинно мати боргів перед державним або місцевим бюджетом за будь-якими податками та зборами.
Також необхідно відповідати одному з додаткових критеріїв:
- сума сплачених податків і внесків перевищує €1,5 млн;
- надходження в іноземній валюті перевищують € 32 млн;
- підприємство має стратегічне значення для держави (визначено в переліку стратегічних об’єктів);
- підприємство є резидентом "Дія Сіті";
- надає послуги зв’язку зі значними доходами;
- має важливе значення для економіки або потреб громади.
Галузеві та регіональні критерії державні органи мають погодити з Міноборони та Мінекономіки.