07 квітня 2021, 11:49

Медичні закупівлі на період дії карантину будуть відбуватися поза тендером: законопроект

До Верховної Ради України подано законопроект, яким передбачено, що на період дії карантину буде залишено поза тендерну процедуру для закупівлі лікарських засобів, вакцин, імунобіологічних препаратів тощо.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Що Раді пропонують змінити у процесі оскарження публічних закупівель?"

Чим спричинена необхідність прийняття акта?

У пояснювальній записці йдеться про те, що пунктом 31 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» до Закону України «Про публічні закупівлі», наразі створились певні корупційні ризики. Так наявні непоодинокі випадки, коли медичні установи закуповували товар, ціна за одиницю якого була у рази вищою за фактичну, а також коли проводились закупівлі товару сумнівної якості та ефективності за відверто завищеними цінами поза тендерною процедурою. Загалом, у 2020 році поза конкурентною процедурою було проведено 134 тис. ковідних закупівель на 28 млрд грн, певна частина з яких була не ефективною.

Як законопроект пропонує вирішити проблему?

Законопроектом № 5318 від 31.03.2021 передбачається, що на період дії встановленого КМУ карантину, відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», буде залишено поза тендерну процедуру для закупівлі лікарських засобів, вакцин, імунобіологічних препаратів, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичних виробів для вакцинації від COVID-19, медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, системи постачання медичних газів, щоб лікарні та Міністерство охорони здоров’я України могли оперативно здійснювати їх закупівлю.

Разом з тим, пропонується встановити, що на період дії встановленого карантину, відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», закупівля товарів та послуг, крім вищезазначених, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), здійснюється в порядку, передбаченому для проведення спрощених закупівель, відповідно до статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Так, спрощена закупівля проводиться замовником із застосуванням електронного аукціону відповідно до статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі». Строк проведення спрощеної закупівлі не пізніше ніж через 20 днів після оголошення закупівлі.

Проект Закону передбачає внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» (Відомості Верховної Ради України, 2019 р., № 45 ст. 289) шляхом викладення пункту 3-1 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» у новій редакції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати