17 лютого 2020, 17:56

КСУ розпочав розгляд справи щодо умов пенсійного забезпечення держслужбовців

Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу

Сьогодні, 17 лютого, Велика палата Конституційного Суду України на пленарному засіданні у формі письмового провадження розпочала розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого ВРУ з прав людини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відсутність медичних документів висновку експерта не є істотним порушенням вимог КПК".

Про це повідомляє Відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Так, суддя-доповідач у справі Сергій Сас повідомив, що суб’єкт права на конституційне подання звернувся до КСУ з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції України положення ст. 90, підпункту 1 п. 2 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 р. №889-VIIІ (далі - Закон №889), ч. 7 ст. 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 7 червня 2001 р. №2493-ІІІ зі змінами (далі - Закон №2493).

За його словами, оскаржувані положення Закону №889 передбачають, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (ст. 90). Аналогічне положення закріплено в ч. 7 ст. 21 Закону №2493 щодо посадових осіб місцевого самоврядування.

Водночас відповідно до підпункту 1 п. 2 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889 визнано таким, що втратив чинність Закон України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 р. №3723-XII зі змінами, крім ст. 37, що застосовується до державних службовців, які мали необхідний стаж держслужби на день набрання чинності Закону №889, відтак можуть отримати пенсію на попередніх умовах. Таким чином, на переконання Уповноваженого ВРУ з прав людини, оспорюваними положеннями змінено умови пенсійного забезпечення державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, а також не передбачено право на перерахунок (індексацію) їх пенсій.

Так, Сергій Сас повідомив, що до Президента України, ВРУ, КМУ, а також низки наукових установ та закладів вищої освіти направлено запити з проханням надати юридичні висновки щодо порушених у конституційному поданні питань.

У результаті Велика палата Конституційного Суду України дослідила матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшла до закритої частини пленарного засідання.

Нагадаємо, ССО забезпечила охорону вже у 212 органах правосуддя держави.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати