06 квітня 2015, 16:18

КС розтлумачив Кодекс про адміністративні правопорушення щодо оскарження судових рішень

Прес-служба Конституційного суду України

Конституційний Суд України офіційно оприлюднив прийняте 31 березня Рішення у справі за конституційним зверненням громадянина Третяка Андрія В`ячеславовича щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення у взаємозв`язку з положеннями пункту 8 частини третьої статті 129 Конституції України, повідомляє прес-служба КСУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Положення частини другої статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення в аспекті конституційного звернення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене частиною першою статті 284 цього кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 241 цього кодексу, про закриття справи», - йдеться у висновку Конституційного суду.

Громадянин Третяк А. В. звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням дати офіційне тлумачення зазначених положень частини другої статті 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – Кодекс) «постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови» у взаємозв’язку з положеннями пункту 8 частини третьої статті 129 Конституції України «забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом».

Йдеться про роз’яснення словосполучення «постанова судді у справі про адміністративне правопорушення» яке міститься в частині другій статті 294 Кодексу, в аспекті такого питання: зміст цього словосполучення поширюється на будь-які постанови судді у справі про адміністративне правопорушення, в тому числі ухвалені на стадії виконання судового рішення, що можуть бути оскаржені в апеляційному порядку, чи лише на ті, які ухвалені по суті справи (стаття 284 Кодексу).

Повний текст рішення Конституційного суду доступний за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати