20 січня 2022, 17:39

Конституційність трудових умов педагогів на пенсії за віком: КСУ перейшов до закритої частини засідання

Пресслужба КСУ

Сьогодні, 20 січня, Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядала справу за конституційним поданням 56 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16 січня 2020 року № 463–IX (далі – Закон).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Під час пленарного засідання Суд заслухав інформацію судді-доповідача у справі Віктора Колісника щодо змісту конституційного подання та підстав для відкриття конституційного провадження у справі.

Як зазначив суддя-доповідач, у конституційному поданні автори клопотання стверджують, що положення абзацу третього частини другої статті 22 Закону, згідно з якими педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років, «нівелюють гарантовані права громадян на працю, запроваджують дискримінаційні трудові умови для осіб, які досягли пенсійного віку», а отже суперечать приписам статей 24 та 43 Конституції України. На їх думку, оспорювані положення порушують принцип правової визначеності.

Було також поінформовано, що з метою забезпечення повного і об’єктивного розгляду справи та ухвалення Судом обґрунтованого рішення направлено 18 листів-запитів до закладів  вищої освіти, наукових та державних установ із проханням висловити позиції щодо питань, порушених у конституційному поданні.

Суд, дослідивши матеріали справи на відкритій частині, перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення.

Головував на пленарному засіданні старший за віком суддя Віктор Кривенко.

На пленарному засіданні Великої палати були присутні представник суб’єкта права на конституційне подання, народний депутат України Василь Німченко, а також представник Президента України у Конституційному Суді України Федір Веніславський.

Переглянути відкриту частину пленарного засідання можна на офіційному вебсайті Конституційного Суду України у рубриці Архів відеотрансляцій засідань.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати