20 жовтня 2021, 14:42

Київ та Київська область очолили антирейтинг порушень прав адвокатів у ІІІ кварталі

Пресслужба НААУ

У липні-вересні найбільше обшуків та затримань адвокатів сталося у Київській області та Києві. За цей час Рада адвокатів Київської області здійснила 32 виїзди, столична РАР – 25 виїздів на обшуки та затримання колег.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Питання допустимості е-доказів на досудовому слідстві та судовому розгляді обговорять під час заходу ААУ"

Про це повідомляє пресслужба НААУ. 

Про це ідеться у статистичних даних про діяльність РАР за ІІІ квартал.

При цьому, на Київщині відбулося 18 зафіксованих випадків затримань та обшуків адвокатів, ще 14 – відбулися без повідомлення РАР.

У Києві статистика свідчить про 25 затримань та обшуків, про які була повідомлена РАР. Жодного несанкціонованого випадку у столиці не зафіксовано за останні три місяці.

На третьому місці антирейтингу – Харківська область. У цей період РАР регіону здійснила 13 виїздів, отримавши 11 повідомлень про обшуки та затримання адвокатів.

За кількістю поданих звернень адвокатів про ненадання інформації на адвокатський запит знову лідером є Київщина: РАР отримала 159 таких звернень; при цьому  було складено 78 протоколів про адміністративне правопорушення. На другому місці – Київ, де РАР отримала 75 звернень та склала 16 протоколів. Далі -  Одеська область, де РАР отримала 41 звернення адвокатів про ненадання інформації на адвокатський запит; було складено 18 протоколів.

До Ради адвокатів України в третьому кварталі надійшло 27 звернень адвокатів з приводу порушень професійних прав. РАУ 29 разів зверталася до правоохоронних органів щодо захисту адвокатів, ще 25 звернень скеровано до Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ.

Як відомо, закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачає, що під час проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність, тимчасового доступу до речей і документів адвоката має бути присутній представник ради адвокатів регіону, за окремими винятками. Для забезпечення його участі службова особа, яка буде проводити відповідну слідчу дію чи застосовувати захід забезпечення кримінального провадження, завчасно повідомляє про це раду адвокатів регіону за місцем проведення такої процесуальної дії.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові і службові особи у відносинах з адвокатами зобов’язані дотримуватися вимог Конституції України та законів України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року та протоколів до неї, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, практики Європейського суду з прав людини.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати