06 квітня 2020, 12:58

«Карантинний» піар в юридичних компаніях

Досвід кризи 2008 р. показав, що юридичні фірми в першу чергу починають оптимізувати витрати на піар, маркетинг та рекламу. Цьогорічний «сніг на голову» поки не сформував чітке бачення щодо просування та піару юридичнх послуг. Проте зрозуміло, що завданнями будуть вибір пріоритетних та ефективних інструментів роботи та відмова від задач, які не мають високої актуальності в умовах змін, що відбуваються на ринку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ми розпитали в піар-менеджерів кількох юридичних фірм, яких змін зазнає (або може зазнати) їхня піар-стратегія та як діджиталізація впливає на роботу.

Алина Микина Аліна Мікіна, PR-менеджер Sayenko Kharenko

- Як Ви перебудовуєте піар-політику Вашої компанії в умовах карантину? Які акценти змінюєте?

- В умовах надзвичайної турбулентності, в якій ми всі сьогодні опинилися, бізнес відчуває особливий тиск. Тому власникам, топ-менеджерам компаній наразі вкрай важливо відчувати фахову юридичну підтримку, бачити, що юристи орієнтуються в усіх нововведеннях, а також знати, що їхні юридичні консультанти завжди на зв’язку. Як постачальники юридичних послуг ми маємо, як і завжди, гарантувати високу якість продукту, випромінювати впевненість та заражати цією впевненістю клієнтів. Не можу сказати, що якось змінилися меседжі, які ми транслюємо нашій цільовій аудиторії. Ми більше намагаємося посилити наші позиції лідера на українському ринку юридичних послуг.

- Які рекламні формати Ви плануєте залишати, а які будете скорочувати?

- Щодо реклами в прямому розумінні цього слова, то ми практикуємо хіба що просування наших публікацій у соцмережах. Цей формат сьогодні, в умовах карантинної діджиталізації, залишається для нас актуальним.

- Які рекламні активності, на Вашу думку, зараз точно не на часі?

- Можна піти від зворотного – ефективною сьогодні може бути лише онлайн-активність. Також ще ціннішим стає вміння прогнозувати зміни та швидко на них реагувати. Це знову ж таки передбачає використання сучасних видів комунікацій. Тому онлайн-ЗМІ та соцмережі в період карантину стають найбільш актуальними.

Чи планують юристи займатися блогерством? Наскільки це зараз перспективно в роботі онлайн?

- Планувати стати блогером – це як планувати стати щасливим наступного тижня. Ти або блогер, або ні. Звісно, існує багато курсів, які обіцяють навчити, як зацікавити та утримати аудиторію. Однак я переконана, що можна відшліфувати певні знання і необхідні для блогерства технічні навички, але жоден коуч не навчить тебе відчувати аудиторію та її потреби. У нас є колеги, які дуже активно присутні в соцмережах, можна навіть сказати, що вони популярні серед своїх підписників, але я вважаю, що до успішного блогерства ще далеко. Проте ми усіляко заохочуємо колег до активності в соцмережах, юридичних і бізнесових ЗМІ та намагаємося усіляко сприяти їхньому розвитку в цій сфері. Про актуальність онлайн-активності я вже відповіла – зараз вони актуальні як ніколи.

- Сьогодні чимало відомих людей починають проводити концерти/лекції в Інстаграмі та інших соціальних мережах. Що можуть зробити юристи, щоб підтримати своїх клієнтів та підвищити їхню лояльність?

- З нашими клієнтами юристи на цілодобовому зв’язку. На щастя, сучасні засоби зв’язку дозволяють це робити з легкістю. Однак не думаю, що активність у соцмережах допоможе підвищити лояльність саме наявних клієнтів. Натомість привернути увагу потенційних клієнтів активною присутністю можна за умови, що ця активність становить прикладну цінність для аудиторії. Також потрібно розуміти, що від юриста в соцмережах очікують фахових коментарів, аналізу та порад, а не фото квіточок або репости анекдотів. Кожен для себе визначає свій стиль та образ в онлайні, але як юристу це вам не додасть балів в очах підписників.

Чи проводяться розмови зі співробітниками компанії щодо нинішньої ситуації, а також щодо необхідності та важливості карантинних заходів?

- Від початку погіршення епідеміологічної ситуації у світі та Україні наш CEO регулярно комунікував із командою щодо планів фірми з приводу введення карантину та впровадження віддаленого формату роботи, а також щодо загальних рекомендацій, здатних зберегти здоров’я та життя. Крім цього, активну участь в інформуванні колег бере наша HR-команда. Наскільки я можу бачити зі спілкування з колегами, переважна більшість розуміє важливість дотримання карантинних заходів та усвідомлює ступінь своєї відповідальності перед собою, своїми близькими та перед суспільством загалом. Проте в такій критичній ситуації, в якій сьогодні опинився весь світ, дуже важливо, щоб керівництво та/або власники регулярно спілкувалися зі своїми співробітниками; демонстрували, що відкриті до діалогу та готові відповідати на запитання, а також просто турботливе ставлення до підлеглих.

Дарий Анастасія Дарій, PR-менеджер Arzinger

«Світ стрімко змінюється і це важко не помітити. Більшість компаній переходять в онлайн та опановують нові канали зв’язку зі своїми клієнтами. Ми технічно та організаційно були готові до такої ситуації, тому наша активність не знизилася, а навпаки, підвищилася. Зараз у нас є більше можливостей для інформування наших клієнтів про зміни, які щодня набирають чинності.

Юрлова Юлія Юрлова, PR-менеджер Arzinger

Серед інструментів, від яких ми вже відмовилися – це проведення офлайн-семінарів та бізнес-сніданків. Проте в компанії вже є перший успішний досвід організації вебінарів – такий формат ліпше сприймається аудиторією.

Також варто відзначити, що онлайн дозволяє мінімізувати витрати, що наразі дуже важливо.

Щодо рекламної активності, то ми розглядаємо таргетовану рекламу як інструмент, що сьогодні надає великий спектр можливостей та підходів до клієнтів.

Окремо варто відзначити, що партнери і раніше вели блоги та ділилися своєю правовою думкою, тому зараз цей інструмент лише працює в плюс для контакту з нашою аудиторією».

IMG_20180730_225122test-380x380 Ольга Лятіна, PR-директор Pavlenko Legal Group

«Піар-стратегія компанії – це завжди ретельно виважений та структурований план, за допомогою якого ведеться робота з суспільною думкою. Одна з найважливіших рис успішної піар-стратегії – її гнучкість та адаптивність до змін, що динамічно відбуваються на ринку, в певній ніші або ж загалом у суспільній свідомості. Тому зараз, у час глобальних змін в умовах карантину, дуже важливо вчасно переглянути та скоригувати стратегію вашої компанії. Це стосується як гравців юридичного ринку, так і представників інших галузей та секторів.

Перш за все, варто розуміти, з якою метою це робиться. Якщо всі почали робити публікації про карантин та превентивні заходи, це не означає, що вам обов’язково треба йти таким шляхом. Для правильної перебудови піар-стратегії необхідно проаналізувати, в яких умовах опинився ваш клієнт або потенційний клієнт, які зміни простежуються у житті всіх стейкхолдерів, з якими комунікує бренд. Лише після цього варто переходити до коригування стратегії. Наприклад, для нас наразі є важливим висвітлювати всі юридичні аспекти нових нормативно-правових актів, які можуть чинити вплив на бізнес наших клієнтів.

Крім цього, дуже важливою є емоційна сторона – надавати надійну підтримку, оперативно реагувати, консультувати з будь-яких питань, які навіть виходять за рамки юридичної експертизи. Щодо внутрішнього піару, то ми також піклуватимемося про комфорт та відчуття безпеки наших співробітників.

На мою думку, рекламні активності більшості юридичних компаній зміняться. Головний акцент буде поставлено на експертний корисний контент та рекомендації. Реклама юридичних продуктів та послуг у класичному вигляді не буде користуватися великим попитом у нинішніх умовах. Юридичні компанії активно вдаватимуться до таких інструментів як вебінари, онлайн-конференції, блоги».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати