30 березня 2021, 12:23

«Ілляшев та Партнери» домоглися повернення дворічної переплати мита Дружківському заводу металевих виробів

ЮФ «Ілляшев та Партнери»

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» у судовому порядку довела помилковість трактування митними органами рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про застосування антидемпінгового мита лише на підставі коду УКТЗЕД та країни походження, без урахування опису товару.  


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Ілляшев та Партнери» ініціювали антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну деревостружкових плит з Білорусі та Росії»

Згідно рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, антидемпінгове мито було введено на імпорт арматури і катанки, які підпадають під опис товару. Однак Донецька митниця Державної фіскальної служби України наполягала на сплаті антидемпінгового мита і за сортовий прокат, який за описом не відноситься до арматури та катанки, але класифікується за тими самими кодами УКТЗЕД.

Після багаторазових звернень провідного українського виробника метизної продукції ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів» до ДФС за роз’ясненнями, фіскальними органами було визнано помилку. Проте митниця відмовилась повернути суми антидемпінгового мита, нараховані і сплачені підприємством протягом 2018-2019 років відносно поставок сировини – сортового прокату для виробництва метизної продукції.

З метою захисту інтересів заводу «Ілляшев та Партнери» оскаржили дії митниці в суді.

18 березня 2021 року Верховний Суд виніс остаточне рішення на користь Дружківського заводу металевих виробів. Суд зобов’язав митницю повторно розглянути заяву заводу про повернення надміру сплачених сум державного мита та відзвітувати про їх повернення перед Державною казначейською службою. Рішення суду виконано, кошти повернені заводу в повному обсязі.

«Це один з перших випадків, коли підприємство у судовому порядку довело факт необхідності стягнення антидемпінгового мита по опису товару, а не за кодом УКТЗЕД, – зазначає партнер, адвокат, керівник практики міжнародної торгівлі Олена Омельченко. – Суд дійшов висновку, що рішення митниці про сплату антидемпінгового мита було винесено з перевищенням повноважень та не у спосіб, визначений чинним законодавством».

Інтереси Дружківського заводу металевих виробів на всіх стадіях судового розгляду представляла команда ЮФ «Ілляшев та Партнери» під керівництвом партнера Олени Омельченко та керівника Харківського офісу Андрія Литвина.

ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів» спеціалізується на виробництві метизної продукції: болтів, гайок, заклепок для загального машинобудування, кріплення для верхньої будови залізничного шляху, високоміцного кріплення для будівельних та мостових конструкцій згідно з нормативною документацією. Продукція підприємства використовується українськими залізницями та експортується до Польщі, Туреччини, Молдови, Казахстану.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати