24 січня 2022, 15:25

Хто і як зможе стати кандидатом на посаду члена ВККС: Конкурсна комісія визначила вимоги

24.01.2022 р. Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів ВККС провела друге офіційне засідання у формі орієнтаційної сесії для правників-потенційних учасників конкурсу до ВККС. Члени Конкурсної комісії роз’яснили, хто може претендувати на участь у конкурсі, як відбуватися конкурсний відбір та за яким регламентом працюватиме комісія.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Обрано Голову Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів ВККС"

Кандидатом на посаду члена ВККС може бути:

  • громадянин України,
  • який володіє державною мовою,
  • має вищу юридичну освіту,
  • стаж професійної діяльності у сфері права не менше 15 років,
  • відповідає критеріям доброчесності і професійної компетентності, що визначені Законом.

Кандидат має дотримуватися політичної нейтральності, не може належати до політичних партій, професійних спілок, брати участь у політичній діяльності.

Які подавати документи?

Разом із заявою про намір бути призначеною членом ВККС України особа подає:

1) автобіографію;

2) мотиваційний лист, в якому викладаються мотиви для призначення членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

3) копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

4) копію трудової книжки (за наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;

5) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік, що передує року, в якому було оприлюднено оголошення про початок конкурсу;

6) копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені;

7) медичну довідку про стан здоров’я (щодо перебування особи на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах охорони здоров’я);

8) копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов’язаних);

9) письмову згоду на обробку персональних даних та оприлюднення копій документів, визначених цією статтею (крім копій документів, передбачених пунктами 3, 7, 8 цієї частини);

10) письмову заяву про відсутність обмежень щодо членства у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, а також про відповідність вимогам щодо несумісності або про зобов’язання виконувати вимоги щодо несумісності у разі призначення членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

11) заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом України “Про очищення влади”;

12) згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до закону та використання результатів такої перевірки членами Конкурсної комісії та уповноваженими нею особами.

Документи мають бути у форматі PDF. Заява, автобіографія та мотиваційний лист подаються як надрукований (а не написаний від руки) документ.

Усі паперові примірники документів завіряються кандидатом особисто. Копії мають містити позначку "згідно з оригіналом", особистий підпис кандидата, ініціали та прізвище кандидата і дату завірення. Завірення може здійснюватися на звороті документу.

До документів додається компакт диск чи флешка USB, що містить:

- скан копії (електронні версії) всіх документів, що подаються

- оригінальний файл (у форматі Microsoft Word чи Open Document ) мотиваційного листа (на додачу до його скан коrrії).

Мотиваційний лист має складатися із 10 блоків у формі відповідей на запитання. У мотиваційному листі кандидат висвітлює своє бачення власної доброчесності. Кожен із блоків має обмеження по об’єму – до 250 слів.

Окрім цього, кандидат має подати рекомендаційні листи на підтримку своєї заявки від осіб, які можуть підтвердити бездоганну репутацію кандидата. Це дозволить членам комісії дізнатися про професійне оточення кандидата.

Члени Конкурсної комісії наголосили на необхідності завчасної підготовки декларації про майновий стан за 2021 рік. Окрім цього, знання державної мови має бути підтверджене відповідним Сертифікатом. Такий документ може бути поданий не пізніше за 5 днів до проведення співбесіди.

Автобіографічна довідка має містити відомості про загальний, юридичний стаж та стаж роботи суддею, якщо такий є.

У разі виникнення питань щодо подачі документів можна звернутися до секретаріату ВРП або за тел. +380444810622.

Документи від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, приймаються з 4 лютого 2022 року до 4 березня 2022 року включно.

Регламент

Конкурсний відбір відбуватиметься у 2 етапи: перший – проведення добору кандидатів за результатами поданих ними документів та перевірки з відкритих джерел; другий – проведення співбесід.

У результаті конкурсу комісія має визначити не менше 32 кандидатів (з розрахунку не менше 2 кандидатів на вакантну посаду).

Засідання Комісії проводяться відкрито й публічно за винятком обговорення Комісією Кандидатів.

Необхідною умовою початку і продовження проведення засідання Комісії є участь у ньому щонайменше чотирьох членів Комісії за їх фізичної присутності або у форматі відеоконференції.

Рішення Конкурсної комісії є ухваленим, якщо за нього проголосували не менше, ніж чотири члени Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями. У разі однакової кількості голосів "за" і "проти" голоси трьох членів Конкурсної комісії, з яких двоє запропоновані міжнародними та іноземними організаціями, є вирішальними.

У разі наявності конфлікту інтересів член комісії має заявити про самовідвід. Член Комісії, щодо якого задоволено відвід, стосовно кандидата чи питання, який/яке був/було причиною для відводу:  1) позбавляється доступу до непублічної інформації; 2) не бере участь у подальшому збиранні та оцінюванні інформації; 3) не бере участь у підготовці відповідних матеріалів та інформації; 4) не бере участь у голосуванні по Кандидату чи з питання.

Методологія оцінювання

У Методології оцінювання Конкурсною комісією кандидата визначено критерії доброчесності та професійної компетенції. Проте жоден із документів про результати оцінювання та спеціальної перевірки наперед встановленого значення не матиме.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати