24 березня 2022, 18:51

Голова РСУ просить керівництво НАДС роз'яснити можливість дистанційної роботи з-за меж України

Пресслужба РСУ

Голова Ради суддів України Богдан Моніч звернувся з відкритим листом до Голови Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) пані Наталії Алюшеної з проханням додатково надати роз'яснення щодо наказу НАДС, яким державним службовцям надається   можливість дистанційної роботи з-за меж України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У відкритому зверненні Голова РСУ Богдан Моніч звертає увагу посадовиці "на неприпустимість створення певних преференцій окремим представникам державної служби".

З тексту звернення:

...в умовах збройної агресії росії проти нашої Держави, в умовах повномасштабної війни, у якій гине мирне населення – діти, їхні батьки, люди похилого віку, знищуються інфраструктурні об’єкти, а військовослужбовці Збройних Сил України, Сили територіальної оборони, представники всіх наявних в Україні силових та правоохоронних структур, які, дозволю собі Вам нагадати, теж є державними службовцями, чинять героїчний опір загарбникам, Ви надаєте окремим державним службовцям унікальну преференцію – працювати на державний орган , а значить на Державу – дистанційно з-за меж України. 

Ваш наказ «Про внесення зміни до Типових правил внутрішнього службового розпорядку» №20-22 від 17 березня 2022 року та наступне роз'яснення №150 від 22 березня 2022 року, якими Ви дозволяєте здійснювати виконання функцій Держави з-за її меж, фактично нівелює всі принципи державної служби, хоча й декларує, на перший погляд, благородну мету – захист представників державної служби від жахіть війни.

Дозволю собі зазначити, що як Голова Національного агентства України з питань державної служби Ви знаєте, що судді уповноважені на виконання функцій держави, а більшість працівників апарату судів є державними службовцями. Також Ви знаєте, а якщо ні, то я Вам скажу, що 14 березня 2022 року, Рада суддів України на своєму позачерговому засіданні розглянула питання, яким регламентувалися окремі питання участі суддів у спротиві російським загарбникам і прийняла відповідне рішення, де серед іншого було вказано на особливості трудових відносин із суддями, які вимушено залишили свої місця проживання та перебувають в інших містах або за кордоном, у якому чітко зазначено, що «дистанційна робота судді можлива виключно за умови його перебування в межах України», а вирішення усіх інших організаційних питань покладено на органи та установи системи правосуддя. 

У цьому зв’язку у мене питання, як, керуючись Вашим наказом і роз’ясненнями до нього, здійснювати правосуддя суддям, які виїхали за межі держави? Як працівники апаратів судів мають здійснювати організацію судового процесу? Хто з посадовців категорій «А» і «Б», та й інших, може дозволити собі виїхати за кордон і чи гідні вони після цього своїх посад? Чи може собі дозволити Держава, яка перебуває у стані жорстокої війни, оплачувати віддалену роботу державних посадовців з-за її меж? А з яких країн? Можливо з території самопроголошених республік? Зрештою, якщо продовжити логічний ряд, то чи можуть наші військові, а у більшості вони теж державні службовці, бити ворога і захищати Україну за її межами?

Запевняю Вас, що судова гілка влади чітко усвідомлює рівень своєї відповідальності за збереження демократичного устрою держави, захист верховенства права та прав і свобод людини й звертає Вашу увагу на неприпустимість створення певних преференцій окремим представникам державної служби. Принагідно наперед вдячний за чітку відповідь на поставлені питання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати