26 жовтня 2020, 12:30

ЄСПЛ: Потреба у громадській дискусії може виправдати образи та некомпетентність?

Справа "Гелевскі проти Північної Македонії"

ECHR. Ukrainian Aspect

У 2009 році постійний редактор відділу газети Utrinski Vesnik пан Нікола Гелевскі написав статтю, в якій коментував студентський протест проти плану уряду побудувати церкву на головній площі в м. Скоп’є.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: Як держслужбовцю тримати баланс між лояльністю до служби та нетерпимістю до корупції".

Зазначається, що він висловив думку, що політика уряду була "фашистською" критикуючи, зокрема, ряд журналістів за підтримку такої політики. Один із журналістів, якого згадав Гелевські, ініціював провадження проти редактора. І той зрештою був засуджений за наклеп.

Суди констатували, що Гелевські зобразив журналіста нечесним та некомпетентним і це завдало шкоди його репутації та гідності. Винуватця було засуджено до 320 євро штрафу, несплата якого загрожувала 16-денним ув’язненням. Оскарження рішення успіху не мало.

Тоді Н.Гелевські звернувся до Європейського суду з прав людини, повідомляє інформаційний ресурс "ECHR. Ukrainian Aspect".

Так, посилаючись на статтю 10 (свобода вираження поглядів) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на те, що його засудження порушило свободу вираження поглядів, адже статті було стимулювання громадської дискусії щодо державної політики.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій, наказав державі компенсувати заявнику завдану матеріальну шкоду, а також присудив 3180 євро відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Гелевскі проти Північної Македонії" (№ 28032/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, Зза арешти учасників мітингу ЄСПЛ покарав Росію на 97,5 тис. євро.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати