12 жовтня 2021, 12:39

Ефект доміно, або до чого призводить недофінансування судової влади

Пресслужба ВРП

До Вищої ради правосуддя з усіх регіонів країни надходять звернення судів про їх неналежне фінансове забезпечення. Наочним прикладом є невтішна динаміка фінансування судової влади за останні роки: 2020 рік – 64,4 %; 2019 рік – 69,5 %; 2018 рік – 77,9 %; 2017 рік – 79,1 %.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП не підтримує законопроєкт, яким змінюються підходи до оплати праці суддів"

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

У місцевих та апеляційних судах спостерігається критичний стан виплати заробітної плати працівникам апаратів. Це призводить до масового звільнення кваліфікованих, досвідчених кадрів.

Водночас у судах скаржаться на дефіцит коштів для забезпечення поточної роботи – надсилання поштової кореспонденції, оплати інтернет-зв’язку та комунальних послуг тощо. Відсутність гідного фінансування судової влади впливає на ефективність здійснення правосуддя, а також є прямим втручанням у її незалежність.

За ініціативою Вищої ради правосуддя пропонується внести зміни до законодавства, визначивши посадовий оклад працівників апаратів судів з урахуванням інстанції суду у відсотковому співвідношенні до посадового окладу судді та із застосуванням регіонального коефіцієнта.

Інтерактивна онлайн-мапа звернень щодо проблем фінансування судів

5

ВРП

6

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати