03 липня 2024, 18:45

EBA: 9 з 10 опитаних українців залишаються на своєму постійному місці проживання

Європейська Бізнес Асоціація

Так, 73% респондентів не полишали свої домівки у зв’язку з повномасштабним вторгненням, 18% переїжджали, проте вже повернулись, і тільки 7% покинули своє постійне місце проживання та досі не повернулись. Такими є висновки опитування «Барометр якості життя», проведеного Європейською Бізнес Асоціацією у партнерстві з Kernel та дослідницькою компанією Gradus Research.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Схожими є отримані дані від співробітників членських компаній Асоціації. Серед бізнес-аудиторії 48% лишились на своєму постійному місці проживання, 40% – переїжджали, але вже повернулись, і 10% – виїхали та поки не повернулися.  

Водночас 11% бізнес-аудиторії, що виїхали, мають наміри повернутись протягом року, 39% планують повернутись, але не раніше, ніж через рік, інші 39% ще не визначились. Кількість тих, хто вважає, що найімовірніше поїхав назавжди, скоротилась вдвічі за останній рік – з 22% у 2023 році до поточних 11%. Найбільше співробітників членських компаній Асоціації наразі перебуває у Польщі, Німеччині, Іспанії, Чехії.

Усі опитані співробітники компаній-членів Асоціації, що виїхали, зберегли своє місце роботи. При цьому 79% працюють повністю або переважно віддалено. Варто зазначити, що 50% працюють в міжнародній компанії, що працює в Україні, 36% – в міжнародній або українській компанії, що має представництва за межами України, і 14% – в українській компанії, що веде діяльність в Україні.

Серед учасників опитування, що виїхали за кордон у зв'язку з повномасштабним вторгненням 70% отримували статус тимчасового захисту. З проблемою оподаткування закордоном доходів, отриманих в Україні, стикнулись 30% респондентів.

Поверненню додому, на думку учасників опитування, в першу чергу, сприятимуть безпекові та економічні фактори. Зокрема, 79% готові повернутися після остаточного завершення війни, 57% – у разі відсутності бойових дій та загрози обстрілів, 29% – за умови достойно оплачуваної роботи в Україні, і 21% – у разі підвищення рівня життя в Україні. Закінчення дії тимчасового прихистку може спонукати повернутись 21% тимчасових мігрантів, а заборона працювати дистанційно – 7%.   

«На третьому році повномасштабної війни бізнес досить критично відчуває нестачу кваліфікованих працівників, зокрема й через міграцію. Звісно, найкращим варіантом для вирішення цієї проблеми було б повернення наших людей, що перебувають за кордоном. Втім, щоб вони могли повернутися, потрібні реальні позитивні зміни, зокрема у сфері верховенства права, безпеки, рівня доходів та життя. Покращення умов та, відповідно, зростання цих показників, що вимірюємо в Барометрі якості життя, потягне за собою і повернення людей», - впевнена Анна Дерев’янко, виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації. 

Довідково:

Барометр якості життя (до 2022 року – Барометр щастя в Україні) — щорічне опитування, яке проводиться Європейською Бізнес Асоціацією з 2018 року. Головний партнер — Kernel, партнер із дослідження  дослідницька компанія Gradus Research.

Аудиторія дослідження: загальна аудиторія — чоловіки та жінки у віці від 16 років і старше, що проживають у містах 50K+ (за виключенням тимчасово окупованих територій та територій ведення активних бойових дій), розмір вибірки: 1166 осіб, період проведення поля: 3-6 травня 2024 року; бізнес-аудиторія — співробітники членських компаній Європейської Бізнес Асоціації, незалежно від місця перебування, розмір вибірки: 472 особи, період проведення поля: 8-16 травня 2024 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати