16 червня 2023, 15:04

ДП «НАІС» впровадило низку змін щодо кінцевого бенефіціарного власника в ЄДР

Державне підприємство «Національні інформаційні системи»

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» 16 червня 2023 року оновило програмне забезпечення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «ПФУ: Інформацію про житлову субсидію можна переглянути в особистому кабінеті»

Про це повідомляє Державне підприємство «Національні інформаційні системи».

Поточним оновленням впроваджено ряд змін щодо кінцевого бенефіціарного власника (КБВ) таструктури власності, а саме:

1. Припинено використання реєстраційної дії «Державна реєстрація підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника».

2. Впроваджено нову реєстраційну дію «Державна реєстрація підтвердження достовірності відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та/або структуру власності». Реєстраційна дія призначена для:

- встановлення відмітки про можливу недостовірність структури власності;

- встановлення відмітки, що структура власності визнана Національним банком України непрозорою;

- встановлення відмітки про можливу недостовірність інформації про кінцевого бенефіціарного власника.

3. До вкладки «Інформація» додано новий блок «Відомості про структуру власності» для внесення додаткових відомостей у структурованому вигляді.

4. Доповнено реєстраційну дію «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» новим типом змін: «Зміна структури власності». При обранні зазначеного типу змін новий блок «Відомості про структуру власності» стає активним для редагування.

5. Припинено ведення існуючих форм внесення даних про КБВ (форми будуть доступні лише на перегляд), а саме:

- Бенефіціар (фізична особа - резидент);

- Бенефіціар (фізична особа - нерезидент).

6. Створено єдину універсальну форму для внесення інформації про КБВ з можливістю внесення декількох громадянств: «Фізична особа - бенефіціар». Для внесення змін до відомостей про кінцевого бенефіціарного власника, які внесені у попередні форми, потрібно буде їх вилучити та додати в нову єдину універсальну форму.

7. Забезпечено автоматичне проставлення тексту причини відсутності кінцевого бенефіціарного власника, у разі проставлення відмітки «Кінцевий бенефіціарний власник відсутній».

8. Доопрацьовано функціонал державної реєстрації створення товариства з обмеженою відповідальністю, що діє на підставі модельного статуту, в автоматичному режимі в частині переходу на  єдину універсальну форму для внесення інформації про КБВ, а також для внесення додаткових відомостей про структуру власності.

9. Блок «Відомості про юридичних осіб, через яких здійснюється опосередкований вплив на юридичну особу» вилучено.

10. Забезпечено відображення оновленої інформації у формах надання відомостей з Єдиного державного реєстру з урахуванням єдиної універсальної форми КБВ.

11. Оновлено назви форм, блоків, списків тощо (вилучено текст «контролерів»).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати