05 червня 2023, 15:56

Дмитро Соломчук: Посівна кампанія майже завершена – роботи виконано на 95% доступних площ

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Через замінування та війну українські аграрії не можуть використати близько 7 млн гектарів сільськогосподарських угідь. Наразі засіяно приблизно 12,5 млн гектарів, що складає майже 95% усіх доступних площ. Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук, повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд дозволив ОВА віддавати надлишкове зерно пшениці для гуманітарної програми «Grain from Ukraine»".

"В Україні виконано посівні роботи майже на 95%. Посівна в більшості областей завершена. Закінчується посів нішевих культур. На Херсонщині лише сіють соняшник. Також посівна кампанія триває на деокупованих територіях Харківщини та на Чернігівщині. Центральні райони України, південь і західні області переважно посівну завершили. Засіяно близько 12,5 млн гектарів", повідомив парламентарій.

Він додав, що цьогоріч попередньо очікується врожай зернових та олійних культур десь на рівні 65-67 млн тонн, але багато чого залежить від погодних умов.

Дмитро Соломчук також наголосив, що важливим питанням для вітчизняних аграріїв є будівництво овочесховищ довготривалого зберігання, оскільки потрібно будувати або ж реставрувати ще радянські сховища для овочів, адже однією з головних умов для аграріїв є саме зберігання врожаю.

Він додав, що зараз аграрії та приватний бізнес почали будівництво таких овочесховищ. Крім того, багато регіонів збільшили обсяги посівів овочів, що має надалі вплинути на їхню ціну.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати