04 червня 2022, 14:58

Для тих, хто наживається на війні, пропонують запровадити кримінальне покарання

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який пропонує встановити кримінальну відповідальність за правопорушення, скоєні юридичними та фізичними особами у сферах формування та застосування цін і тарифів на соціально значущі товари. Також пропонується посилити покарання пропонують і за незаконне придбання та подальший збут продукції, що має ознаки товару військового призначення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП ініціює зміни законодавства, спрямовані на подолання кадрового дефіциту у судовій системі"

Проєктом Закону № 7425, шляхом внесення відповідних змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України пропонується встановити кримінальну відповідальність за:

1) незаконне придбання та збут (продаж) продукції, що має ознаки товару військового призначення вчинене:

- у значному розмірі - карається штрафом від трьох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 4 років, або позбавленням волі на той самий строк;

- ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, або у великому розмірі – карається позбавленням волі на строк від 4 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна;

- ті самі дії, вчинені в умовах воєнного стану – караються позбавленням волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 5 років та з конфіскацією майна

Таким чином, Кримінальний кодекс України доповнюється новою статтею 201-3 "Незаконне придбання та збут продукції, що має ознаки товару військового призначення".

Проведення досудового розслідування правопорушень, передбачене статтею 201-3 Кримінального кодексу України буде віднесено до підслідності Служби безпеки України.

2) порушення порядку формування та застосування цін і тарифів на соціальнозначущі товари згідно переліку, затвердженого КМУ, вчинені в умовах надзвичайного або воєнного стану, якщо ціна перевищила більше ніж у 1,2 рази рівень ціни, визначений на такий товар - караються позбавленням волі на строк від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна;

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища - караються позбавленням волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 5 років та з конфіскацією майна.

Кримінальний кодекс України доповнюється новою статтею 236 "Порушення порядку формування та застосування цін і тарифів на соціальнозначущі товари в умовах воєнного або надзвичайного стану".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати