28 квітня 2022, 17:11

Депозитарій Національного банку запровадив сучасні сервіси API-взаємодії

Пресслужба НБУ

Національний банк України запровадив нові модернізовані та сучасні сервіси API-взаємодії системи депозитарного обліку «Депозитарій НБУ» (далі – система «Депозитарій НБУ») з системами автоматизації учасників ринку капіталу (депозитарними установами).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Більше 9 тисяч громадян та представників бізнесу придбали військові ОВДП"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Нові сервіси API-взаємодії надають можливість учасникам ринку капіталу в автоматизованому режимі забезпечити проведення повного спектру депозитарних операцій із використанням лише власних внутрішніх систем депозитарного обліку, які обмінюються інформацією з системою «Депозитарій НБУ».

За допомогою нових сервісів учасники ринку матимуть змогу налагодити прямий зв’язок між власною системою обліку та системою «Депозитарій НБУ». Нововведення дають змогу автоматизувати не лише звичайну операційну роботу, а й запровадити наскрізні процеси (straight through processing – STP) для нових продуктів та послуг.

Відтак учасники ринку отримають можливість створювати свої власні сучасні розробки, зокрема мобільні додатки та web-застосунки, з обліку та продажу ОВДП, які в автоматичному режимі можуть бути інтегровані з системою депозитарного обліку.

«Зважаючи на поточні потреби та тенденції розвитку фінансової інфраструктури, сфокусованої на забезпечення фінансового тилу країни, Національний банк продовжує навіть в умовах війни удосконалювати та розширювати свої сервіси та послуги.

Сучасні технологічні рішення стануть потужним драйвером у розвитку фінтеху на ринку капіталу нашої держави, а також сприятимуть залученню додаткових іноземних інвестицій у військові облігації, що має особливо велике значення для України в умовах війни», – зазначив начальник Управління корпоративних прав та депозитарної діяльності Національного банку України Андрій Супрун.

Застосування API-сервісів не є обов’язковим і може використовуватися депозитарною установою за власним бажанням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати