27 травня 2020, 13:30

Денис Шмигаль представив програму по виходу із економічної коронакризи

Урядовий портал

Кабінет Міністрів України, залучивши експертів, науковців та бізнес-асоціації, підготував програму стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КМУ прийняв постанову про створення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів".

Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, зазначає Урядовий портал.

За словами Прем’єр-міністра, цей документ почали готувати одразу після початку карантину і працювали над ним понад 6 тижнів, і тепер він пропонується для публічного обговорення.

"Ми залучили десятки, а конкретно більше 90 розробників, найкращих аналітичних центрів країни, десятки бізнес-асоціацій та окремих компаній (в тому числі із представників малого та середнього бізнесу). Серед них і Торгово-промислова палата України, і Спілка українських підприємців, і Український союз промисловців і підприємців, Європейська бізнес-асоціація, Асоціація газовидобувних компаній України, Український клуб аграрного бізнесу, Аналітичний центр Разумкова, Інститут економіки прогнозування НАН України, Аналітичний центр EasyBusiness, DIXI Group, Аналітичний центр CASE Україна і ще десятки інших суб’єктів.  Тому звичайно говорити, що це виключно Урядова стратегія – це перебільшення, адже це стратегія найкращих експертів, бізнесменів, науковців, аналітиків", - наголосив Денис Шмигаль.

За його словами, "коронакриза – це, в тому числі, і наш шанс зробити радикальні перетворення. Це наш шанс змінити підходи і наш шанс почати реальні зміни".  

Також очільник Уряду наголосив, що червоною лінією, яка проходить через усю програму та є частиною кожного елементу стратегії став принцип пріоритету українського виробника, який платить податки та створює робочі місця в Україні. "Саме тому перша частина програми називається захист українських товарів, робіт, послуг від їх імпортних альтернатив. Здоровий економічний націоналізм це є стратегія багатьох країн, і ми також будемо рухатися в цьому напрямку", - зазначив Денис Шмигаль.

За словами Глави Уряду, програма передбачає, що Україна буде використовувати весь спектр інструментів СОТ та ГАТТ для захисту своїх підприємств. Кожна галузь в підготовленій стратегії, додав Денис Шмигаль, має два обов’язкових параметри. Мова йде про доступ до фінансів та доступ до ринків. "Приведу приклад: якщо ми говоримо про підтримку невеликих бізнесів, то це програми доступних кредитів, запуск грантових програм, розширення участі МСБ у державних закупівлях, а також всебічна допомога по виходу на зовнішні ринки", - зазначив він.

"Крім того, зараз ми обговорюємо зменшення податкового навантаження для МСБ, а також "регуляторну гільйотину". Наш успіх показовий, коли прості ФОПи більше не потребуватимуть допомоги бухгалтерів у заповненні документів, а України увійде в ТОП-30 країн світу в питанні легкості адміністрування податків. Це наша ціль, це дуже важливо максимально спростити роботу малому бізнесу, особливо мікро-бізнесу", - наголосив Прем’єр-міністр.

Повний документ презентований Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорем Петрашком та буде опублікований для того, щоб швидко зібрати додаткові відгуки і активно почати запроваджувати кожен крок стратегії, аби вийти на економічне відновлення вже в другій половині 2020 року.

Нагадаємо, Уряд скасував довідку про склад сім’ї для альтернативної служби.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати