19 вересня 2023, 13:46

День другий: на слуханнях у Міжнародному суді ООН виступили представники України

Ірина Назарчук
Ірина Назарчук журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

19 вересня, у другий день слухань у Міжнародному Суді ООН щодо заперечень, які російська федерація висунула у справі України проти рф «Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього», виступили представники української делегації. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Докладніше розповідає кореспондентка “Юридичної Газети”, яка перебуває в Гаазі. 

“На відміну від росії, Україна поважає міжнародне право – тому ми звернулися до цього Суду”, – Антон Кориневич

15 хвилин відвів Суд на вступну промову посла з особливих доручень Міністерства закордонних справ України. Антон Кориневич передусім зазначив, що у вчорашньому виступі росії нічого не було сказано про реальність, в якій Україна живе вже 573 дні. Ані слова про жорстокий наступ заради того, щоб стерти Україну з карти світу й заперечити саме існування українського народу. “російська федерація веде війну терору та воєнних злочинів. Братські могили в Бучі, катівні в Херсоні та Ізюмі, десятки тисяч викрадених і взятих у полон мирних жителів, повністю зруйновані міста та селища, депортовані діти, навмисні напади на цивільну інфраструктуру”, – додав Антон Кориневич.

Також він зауважив: 

– 24 лютого 2022 року президент путін використав це абсурдне твердження, що росія “повинна була діяти”, щоб зупинити геноцид.

росія не надала жодних достовірних доказів того, що такий "геноцид" існував. Вона і не може цього зробити, бо насправді росія перевернула з ніг на голову Конвенцію про геноцид. У 1948 році світ ухвалив Конвенцію задля захисту, а росія посилається на неї з метою знищення.

На відміну від росії, Україна поважає міжнародне право та вірить у вирішення спорів мирним шляхом – тому ми звернулися до цього Суду, що уповноважений вирішувати спори, пов’язані з Конвенцією про геноцид. 

російська федерація має бути притягнута до відповідальності. 

Ще один агент України в МС ООН професор Жан-Марк Тувенен із Гаазької академії міжнародного права не вперше представляє нашу державу на слуханнях у Міжнародному суді ООН. У 2019 році він разом з юридичною командою України відстоював у високому Суді позицію, що держава росія порушує свої зобов’язання за Конвенцією про боротьбу з фінансуванням тероризму. Той позов проти росії Україна подала у 2017 році за двома позиціями: фінансування тероризму та расова дискримінація. Перша позиція стосувалася надання фінансів та озброєння невизнаним “лнр”/“днр”. Друга – дискримінації неросійських громадян на території тимчасово окупованого Криму. Станом на сьогодні в Суді завершено усні слухання по суті справи, тому залишається очікувати на справедливе й швидке рішення Міжнародного суду ООН.

Так само є сподівання, що й тепер Україні вдасться відстояти позицію, що росія спотворила само поняття «геноцид», виправдовуючи ним повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Але не варто забувати, що ймовірний юридичний успіх на цих слуханнях, що триватимуть у Гаазі до 27 вересня, стане поки що проміжним результатом. Якщо МС ООН визнає, що має юрисдикцію по цій справі, то розгляд справи поновиться – вже по суті.

Поки що завтра, 20 вересня, в Суді візьмуть слово представники 32-х держав, які долучилися до справи й підтримують Україну.

Цей матеріал став можливий за сприяння:

Дизайн без назви

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати