18 лютого 2020, 11:13

Cтавки за гривневими кредитами у 2020 році продовжать зменшуватися — НБУ

Прес-служба НБУ

Банки знижують кредитні ставки, реагуючи на зниження інфляції та пом’якшення монетарної політики. Вартість валютних кредитів у 2019 році сягнула найнижчого рівня за всю історію і продовжить зменшуватися у цьому році.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Частка проблемних кредитів в українських банках впала нижче 50%".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

За даними НБУ, слідом за зниженням облікової ставки гривневі кредити бізнесу подешевшали за четвертий квартал 2019 року на 2,4 відсоткових пункти, до 15,7% річних. Разом з тим, ставки за новими кредитами фізичним особам банки не поспішали знижувати – їх значення зменшилось за цей період лишьна 0,5 в. п., до 33,6% річних.

За прогнозами НБУ, темпи зростання коштів населення ймовірно збережуться на рівні попереднього року попри суттєве зниження відсоткових ставок за вкладами, а темпи приросту роздрібних кредитів лише трохи уповільняться.

Зростання корпоративних кредитів, за оцінкою НБУ, буде і надалі обмежуватися низькою прозорістю фінансів компаній.

Водночас у 2019 році продовжували зростати обсяги депозитів населення та бізнесу. Гривневі кошти бізнесу збільшилися за квартал на 16,2%,  рік до року – на 19,5%.

Крім того, в огляді зазначається, що держава продовжує домінувати у банківському секторі: частка державних банків у чистих активах зросла у четвертому кварталі на 1 в. п., до 55.2%, у депозитах населення – скоротилася на 1.0 в. п., до 61.6%. Приватні банки три роки поспіль нарощують частку депозитів фізосіб.

Також НБУ зазначає, що минулого року банки досягли рекордних значень з рівня прибутковості та рентабельності. Прибуток сектору був майже у 3 рази вищим за показник 2018 року і сягнув близько 60 млрд грн.

Так, з початку 2020 року запрацювали вимоги з утримання банками буферу консервації капіталу, який додає 0,625% до нормативу достатності основного капіталу. Усі банки достатньо капіталізовані та виконують ці вимоги. До кінця року його значення у всіх банках має бути збільшене до 1,25%.

Більш детальніше з "Оглядом банківського сектору" можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, обсяги переказів у межах України щороку зростають, - НБУ

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати