15 лютого 2020, 10:00

Чи належить квитанція платіжного терміналу до первинних документів?

Вісник ДФСУ

Податковий кодекс України визначає обов’язок платників податків вести облік доходів, витрат, інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування, на підставі зокрема, первинних документів. При цьому платники мають, зокрема, забезпечити зберігання таких документів протягом 1095 днів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як перейти на спрощену систему оподаткування?".

Розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі - продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну (ст. 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування| та послуг").

Отже, квитанція платіжного терміналу не є розрахунковим документом.

Загалом квитанція платіжного терміналу - це документ, який підтверджує виконання операції із використанням електронного платіжного засобу, на підставі якого формуються відповідні документи на переказ чи зараховуються кошти на рахунки (ст. 1 Закон України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні"). Тобто, квитанція платіжного терміналу є інструментом доступу до рахунку, який використовується для ініціювання переказу коштів з рахунка платника або з відповідного рахунка банку, зокрема для оплати вартості товарів і послуг.

Ініціювання такого переказу має оформлюватися відповідними документами, одним з яких і є квитанція платіжного терміналу. Відтак квитанція платіжного термінала лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку, а не факт продажу товарів/послуг.

Враховуючи вищезазначене, квитанція платіжного терміналу не є первинним документом у розумінні Податкового кодексу.

Аналогічні роз’яснення надані листом ДПС від 12.02.2020 № 2319/7/99-00-05-04-01-07.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати