19 жовтня 2022, 19:16

Через російські атаки в Одесі та області загинуло 32 мирних жителя. Дані прокурорів

Ірина Назарчук
Ірина Назарчук журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

32 мирних жителя, у тому числі двоє дітей, загинули в Одесі та області від початку масштабної війни. Керівник Одеської обласної прокуратури Сергій Костенко навів наступні дані: З 24 лютого задокументований 61 обстріл військовослужбовцями російських збройних сил об’єктів цивільної та критичної інфраструктури Одеси та Одеської області.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Здійснено 47 обстрілів регіону російськими ракетами повітряного, морського, наземного базування, 2 авіабомбардування з використанням тактичної авіації, 7 обстрілів з ворожої корабельної артилерії, 5 обстрілів із застосуванням противником БПЛА. Внаслідок даних епізодів розслідується загибель 32 цивільних осіб, у тому числі двох дітей, а також поранення 90-ти мирних жителів, зокрема 13 дітей.

Найчисленнішим за кількістю жертв (21 загиблий) став удар 1 липня російськими ракетами Х-22 по курортному селищу Сергіївка під Одесою.  239 приватних житлових будинків і квартир через російські атаки суттєво пошкоджені, 30 – зруйновані повністю. Зазнали пошкоджень й руйнувань будівлі 32 баз відпочинку в прибережній зоні. Пошкоджені три морських цивільних судна, ще стільки же захоплені російськими військовими. Прокурорами зібрано понад 2 тис. уламків ракет, бомб, снарядів, у тому числі заборонених міжнародною конвенцією касетних боєприпасів, що використав противник по Одещині. По багатьох російських воєнних злочинах на території Одеської області (зокрема численних обстрілів курортної Затоки) тривають експертизи.   

«Ракетні обстріли, починаючи з житлового комплексу «Тірас» в Одесі, що стався 23 квітня й призвів до загибелі 8 людей, закінчуючи смт Сергіївка 1 липня, ми об’єднали у 9 кримінальних проваджень. Осіб, причетних до скоєння цих злочинів, встановлено. Підозри ми поки що не оголошували. Наше завдання – зібрати до купи всі експертизи, включно з військовою, щоб довести до міжнародних судів із їхніми високими стандартами доказування, що йдеться не про поодинокі випадкові обстріли. Це – систематичні, свідомі дії російських військовослужбовців по знищенню цивільної інфраструктури, вчиненню воєнних злочинів щодо цивільного населення», – зазначив С. Костенко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати