Усі основні онлайн-платформи, які підписали Кодекс поведінки щодо дезінформації (Google, Meta, Microsoft і TikTok), надали другий набір звітів щодо виконання Кодексу.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Міненерго: Україна увійшла до складу Ради керуючих МАГАТЕ"
Про це йдеться на сайті Єврокомісії.
Підписанти, які є великими онлайн-платформами, зобов’язалися звітувати кожні шість місяців про свої дії, вжиті відповідно до Кодексу, тоді як інші підписанти звітують раз на рік.
Нові звіти платформ
Нові звіти дотримуються узгодженого шаблону звітності, який складається з 152 елементів звітності (111 якісних елементів звітності та 42 показників/кількісних показників рівня обслуговування) у розділах Кодексу.
Платформи, як правило, удосконалюють надання більш детальних і глибоких даних, усуваючи деякі прогалини в даних, виявлені в базових звітах (з лютого 2023 року). У той же час, необхідні подальші зусилля для надання більш цілеспрямованих, повних і значимих даних.
Враховуючи потенціал генеративного штучного інтелекту для створення та поширення дезінформації, платформи також повідомляють про свої нещодавні зусилля щодо забезпечення гарантій щодо нових генеративних систем штучного інтелекту в своїх службах.
Звіти також містять інформацію про дії платформ щодо зменшення дезінформації навколо війни росії в Україні.
"З огляду на серйозні ризики, пов’язані з дезінформацією для наших демократій, Комісія очікує від підписантів продовжувати свою роботу та посилювати свої зусилля для боротьби з дезінформацією в Україні та навколо виборів", - зауважили у Єврокомісії.
Наступний набір звітів має бути наданий на початку 2024 року (з інформацією та даними, що охоплюють другу половину 2023 року), і він має надати подальшу інформацію про впровадження Кодексу. Ці звіти також міститимуть інформацію про те, як підписанти готуються та впроваджують заходи для зменшення поширення дезінформації напередодні виборів до ЄС у 2024 році, продовжуючи звітувати про свої зусилля в контексті війни в Україні.
Деякі приклади даних зі звітів
Google вказує, що в першій половині 2023 року компанія запобігла надходженню понад 31 мільйона євро реклами до суб’єктів дезінформації в ЄС. Крім того, Google розмістив 20 441 політичну рекламу в ЄС на суму майже 4,5 мільйона євро, відхиливши 141 823 політичні реклами через непрохідність процесів перевірки особи.
Meta повідомила, що понад 40 мільйонів одиниць контенту отримали позначку перевірки фактів у Facebook і понад 1,1 мільйона в Instagram. 95% користувачів, які стикаються з вмістом із попередженням про те, що інформація була перевірена, вирішують не натискати на нього, а 37% користувачів у Facebook і 38% в Instagram, які мали намір поділитися перевіреним вмістом, вирішують скасувати публікацію. дія при отриманні попередження.
TikTok повідомив, що 29,93% користувачів скасовують свою дію, коли на платформі зустрічається позначка «неперевірений вміст». Також 140 635 відео, які набрали понад 1 мільярд переглядів, були видалені з платформи за порушення політики щодо дезінформації.
Microsoft повідомляє, що понад 6,7 мільйона фальшивих облікових записів LinkedIn вдалося запобігти створенню (блокування реєстрації) або обмеженню в ЄС протягом першої половини 2023 року.
Протидія дезінформації про загарбницьку війну росії в Україні
Google повідомляє, що в період з січня по квітень 2023 року YouTube закрив 411 каналів і 10 блогів Blogger, які брали участь у скоординованих операціях впливу, пов’язаних із спонсорованим росією Агентством інтернет-досліджень (IRA).
Meta повідомляє про розширення партнерства з перевірки фактів до 26 партнерів, які охоплюють 22 мови в ЄС, серед яких тепер також є чеська та словацька.
Зусилля TikTok з перевірки фактів охоплюють російську, українську, білоруську та 17 європейських мов, у тому числі завдяки новому партнерству з Reuters. У цьому контексті було перевірено 832 відео, пов’язані з війною, з яких 211 було видалено в результаті фактчекінгу.
Microsoft підкреслює, що Bing Search або просував достовірну інформацію, або знижував рівень менш достовірної інформації щодо 798 180 пошукових запитів, пов’язаних із кризою.