07 липня 2023, 17:41

БЕБ: У справі "нічийної" техніки Apple на 100 млн грн арештували підозрюваного

Пресслужба БЕБ

У ході розслідування справи про незаконне ввезення в Україну смартфонів, планшетів та ноутбуків відомого бренду з’явились нові докази. Так, виявлено службове підроблення, а самого перевізника заарештовано, повідомила пресслужба БЕБ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Детективи БЕБ забезпечили відшкодування до бюджету понад 25 млн грн".

Так, детективи БЕБ України здійснюють досудове розслідування за фактом ухилення від сплати податку на додану вартість та мита при ввезенні майже двох тисяч одиниць техніки на суму понад 100 млн грн.

"Мікроавтобус із товарами перетнув кордон по "зеленому коридору" через пункт пропуску Закарпатської митниці без відповідного оформлення і сплати понад 14 млн податків. Техніку вилучили, а перевізнику, який не міг пояснити кому належить вантаж, повідомили про підозру й суд відпустив його під заставу.  Справа набула резонансу через її розгляд на Тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради під головуванням народного депутата Ярослава Железняка. До ТСК звернулася компанія, яка оголосила себе власником майна, та поскаржилася на безпідставний тиск із боку Бюро економічної безпеки"– йдеться в повідомленні.

Однак виявилось, зазначили в БЕБ, що документи, надані депутатам, мають ознаки підробки. Вже після затримання вантажу службовими особами підприємства були видані накладні-вимоги щодо нібито внутрішнього переміщення товарів. Документи подали в суд при спробі зняття арешту з речових доказів. За цим фактом детективи Бюро розпочали додаткове кримінальне провадження за ч. 1 статті 366 Кримінального Кодексу України (службове підроблення).  

Самому ж перевізнику раніше був обраний запобіжний захід у вигляді застави та зобов’язанням здати паспорти.

"У зв’язку з цим, що вказані зобов’язання особа порушила та виїхала за кордон із прихованим паспортом, столичний суд прийняв рішення про тримання підозрюваного під вартою. Офіційного власника майна досі не встановлено, а заяви про тиск детективів БЕБ виявилися спробою уникнути кримінальної відповідальності та заволодіти незаконно ввезеним товаром", – вказали в БЕБ.

Зараз БЕБ вирішується питання щодо передачі арештованих смартфонів, планшетів та ноутбуків до АРМА.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати