26 серпня 2024, 16:46

Австралія вводить штраф для босів, які турбують працівників у неробочий час: деталі

The Guardian, ITC.ua, BBC

В Австралії набрали чинності зміни до закону про справедливу працю, які забороняють керівникам карати персонал за те, що вони не вийшли на зв’язок у неробочий час. Про це повідомили в The Guardian, зазначає ITC.ua.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Нідерландах оштрафували Uber за надсилання даних водіїв до США: деталі".

Як зазначає The Guardian, оштрафованими можуть бути самі шефи, які "нерозумно" потурбували робітника в час його законного відпочинку. У законі таке оновлення називають "правом на відключення".

"Право на відключення дозволить працівникам відмовитися від відповідей на дзвінки чи повідомлення, пов’язані з роботою, у час відпочинку", йдеться в інструкції Комісії з питань державної служби Австралії.

Доктор Габріель Голдінг з юридичного факультету Університету Аделаїди вказав, що менша кількість понаднормової (та неоплачуваної) роботи може знизити стрес та виснаження працівників, тоді як роботодавці можуть виграти в цьому, оскільки продуктивність персоналу у робочий час зросте: "Співробітники отримають чіткий час завершення робочого дня і більше не будуть нести тягар того, щоб бути на зв’язку з питань, пов’язаних з роботою, у свій особистий час, з певними розумними винятками".

Як зазначається, подібні закони вже працюють в межах угод окремих підприємств, а також у деяких європейських країнах. Так, Єврокомісія все ще оцінює їхню ефективність.

Закон набуває чинності для всіх "працівників національної системи" з 26 серпня, а для малих підприємств з цієї ж дати, але 2025 року. Водночас заборона не є суцільною і передбачає винятки: під час розгляду порушення зважатимуть на причину та спосіб встановлення контакту, особисті обставини та наявність компенсації за виклик в неробочий час.

У BBC вказали, що спочатку працівник має звернутися зі скаргою до роботодавця, а надалі Комісія з чесної роботи може виступити у ролі посередника чи арбітра. Якщо ж питання не вирішать полюбовно, то комісія може видати припис про штраф. Для компанії він сягає $60 000, тоді як із працівника можуть вимагати до $13 000.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати