10 липня 2015, 13:03

Яценюк виступає за розмежування всіх процесуальних дій і функцій МВС, СБУ, НАБ і Державного бюро розслідувань

Урядовий портал

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у п’ятницю, 10 липня, на засіданні колегії Міністерства внутрішніх справ України наголосив на необхідності розмежувати всі процесуальні дії і процесуальні функції МВС, СБУ, Національного антикорупційного бюро і, після ухвалення відповідного закону - Державного бюро розслідувань, повідомляє Урядовий портал.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Це означає, що правоохоронна система має не боротися сама з собою, а повинна бути єдина в боротьбі з організованою злочинністю, корупцією і в боротьбі за права і свободи громадян», - зазначив глава уряду.

«Під керівництвом Глави держави зараз здійснюється комплексне реформування в цілому правоохоронного блоку і всіх органів державної влади та управління, які відповідають за боротьбу з організованою злочинністю і корупцією. І тому міліції треба так само буде готуватися до того, що низка функцій, які є сьогодні в Міністерстві внутрішніх справ, відійдуть. Частково ви займаєтеся не своєю роботою», - підкреслив Глава Уряду.

Він нагадав, що створення патрульної поліції – це перший крок в реформуванні правоохоронної системи в цілому, крім того, за останній час в Україні були створені нові правоохоронні органи зі спеціальним статусом, зокрема Національне антикорупційне бюро, в Парламент вже внесено проект закону про Державне бюро розслідувань.

Арсеній Яценюк підкреслив, що попереду – дуже багато роботи, «а часу практично немає». «Все залежить від того, як кожен із вас усвідомлює свою відповідальність перед країною за реальні зміни. Зміни – це не тоді, коли поміняли закон чи назву на машині з «міліції» на «поліцію». Зміни – це тоді, коли міняється ставлення, і коли люди в формі служать громадянам країни і відповідальні тільки перед законом України», - сказав А. Яценюк.

«На жаль, цього не відбувається на нижчих рівнях в правоохоронній системі», - наголосив він і підкреслив, що категорично підтримує Міністра внутрішніх справ в питанні «чистки системи».

«Ми можемо міняти людей, але якщо люди попадають в систему, вони через декілька місяців стають її основою. Це означає, що у нас повинна бути замінена система в рамках всеохоплюючої реформи всіх правоохоронних органів», - підкреслив він.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати