08 липня 2016, 14:50

АПУ закликає припинити тиск та переслідування адвокатів

Прес-служба Асоціації правників України

Асоціація правників України  звертається з приводу неприпустимості проведення обшуків щодо адвокатів, які здійснюють захист прав та інтересів осіб у кримінальних провадженнях.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідну заяву-реакцію на обшуки НАБУ у адвокатів 5 липня сьогодні опублікувала Асоціація правників України з наступним текстом:

"5 липня 2016 року Національним антикорупційним бюро України проведено низку обшуків в офісах та за адресами місць проживання адвокатів, які надають правову допомогу підозрюваним у так званій «газовій» справі Олександра Онищенка, зокрема, у робочому приміщенні адвоката Андрія Циганкова.

НАБУ є державним правоохоронним органом, основними принципами діяльності якого є верховенство права, законність, повага та дотримання прав, свобод людини та громадянина.

Вважаємо, що такі дії правоохоронних органів грубо порушують право на захист, передбачене Конституцією України, є відвертим втручанням в адвокатську діяльність та нівелюють кінцеву мету державних органів – захист інтересів громадян.

Професійні права та гарантії адвоката гарантуються Конституцією України, Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (надалі - Закон), Кримінальним процесуальним кодексом України (надалі – КПК України) та безспірно визнані усіма демократичними державами.

Відповідно до зазначених актів адвокатська діяльність здійснюється на засадах заборони будь-яких втручань, зокрема: забороняється доступ до речей, документів, що є обміном інформацією між захисником та його клієнтом, а також недопускається ототожнення адвокатів з клієнтами та їх справами у процесі  виконання професійних обов’язків.

Недотримання цих гарантій суперечить засадам функціонування правової держави.

НАБУ, проводячи обшуки у адвокатів, ставить під загрозу фундаментальний принцип адвокатської діяльності – гарантії адвокатської таємниці та існування конституційного інституту адвокатури  в цілому.

Асоціація правників України закликає правоохоронні органи України, представників судової гілки влади утриматись від дій, що порушують гарантії професійної діяльності адвокатів.

Вимагаємо припинити системні порушення, практику тиску та переслідування адвокатів, які здійснюють захист прав та інтересів осіб у кримінальних провадженнях, оскільки у такому разі професія адвоката втрачає сенс існування".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати