Антимонопольний комітет України 31 жовтня 2024 року визнав, що ТОВ «ЕЙЧ ЕН ГРУПП» вчинило порушення, передбачене статтею 15-1 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», у вигляді поширення інформації, що вводить в оману, шляхом повідомлення на тубі та упаковці засобу косметичного мазь «Еспол», 30 грам у тубі, виробництво якого здійснюється на замовлення ТОВ «ЕЙЧ ЕН ГРУПП», неправдивих відомостей щодо цього засобу.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: «МКСК: Єврокомісія позитивно оцінює реформи України у сфері медіа»
Про це повідомляє пресслужба АМКУ.
Розгляд справи розпочато Комітетом за заявою АТ «Лубнифарм».
АМКУ встановив, що ТОВ «ЕЙЧ ЕН ГРУПП» поширювало інформацію, що вводить в оману, шляхом повідомлення на тубі та упаковці засобу косметичного мазь «Еспол» неправдивих відомостей: «застосовувати при суглобовому та м’язовому болі; застосовується зовні як профілактичний і допоміжний засіб, який надає зігріваючу, відволікаючу, місцевоподразнюючу та легку протизапальну дію; застосовують як допоміжний засіб при болю в суглобах, травмах без порушення цілісності шкіри, розтягненнях м’язів; викликає рефлекторне розширення дрібних судин і покращує кровопостачання в осередку болю, у зв’язку із чим відбувається видалення продуктів запалення».
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, із властивостей, які поширюються на тубі та упаковці щодо косметичного засобу, прослідковується фармакологічна дія виробу. Виріб, що позиціонується як такий, що має зазначені властивості, не може бути віднесений до косметичних засобів, оскільки така продукція підпадає під дію Закону України «Про лікарські засоби» і повинна бути внесена до Державного реєстру лікарських засобів України.
При цьому належних доказів на підтвердження властивостей косметичного засобу «Еспол», 30 грам у тубі, виробництво якого здійснюється на замовлення ТОВ «ЕЙЧ ЕН ГРУПП», Комітету не надано.
Повідомлення ТОВ «ЕЙЧ ЕН ГРУПП» на тубі та упаковці цього косметичного засобу інформації про його властивості може вплинути на наміри споживачів щодо придбання такої продукції, що підтверджується результатами опитування, проведеного Комітетом.
У зв’язку з наведеним, ТОВ «ЕЙЧ ЕН ГРУПП» може посилити конкурентну позицію та отримати перед іншими суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність на ринку виробів, які містять у своєму складі екстракт стручкового перцю, неправомірні переваги в конкуренції.
На ТОВ «ЕЙЧ ЕН ГРУПП» накладено штраф у розмірі 678 093 грн.
З огляду на те, що ТОВ «ЕЙЧ ЕН ГРУПП» не надало до Комітету належних доказів, які підтверджують остаточне припинення замовлення виробництва та реалізацію засобу косметичного, рішенням Комітету ТОВ «ЕЙЧ ЕН ГРУПП» зобов’язано припинити зазначене порушення.